GŁOWACKI-USYK: NA ROZPISCE WALKA JACKIEWICZA Z MAĆCEM?

Piotr Fajks, Informacja własna

2016-07-27

Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja BOKSER.ORG, istnieje duże prawdopodobieństwo, by 17 września podczas gali PBN w Gdańsku doszło do interesującego starcia pomiędzy Rafałem Jackiewiczem (48-15-2, 22 KO) a młodszym o ponad dekadę Łukaszem Maćcem (23-3-1, 5 KO).

Na ten moment pięściarz z Mińska Mazowieckiego ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym doniesieniom.

- Nie mogę w tym momencie jeszcze potwierdzić tej walki. Nie da się ukryć, że we wrześniu szykuje się duża impreza i jeżeli pojawiłyby się na stole odpowiednie finanse, wówczas chętnie na niej wystąpię - mówi dawny mistrz Europy wagi półśredniej oraz pretendent do tytułu mistrza świata.

Z tego co udało nam się ustalić, taki pojedynek miałby się odbyć na dystansie dziesięciu rund, w limicie wagowym nie niższym niż 70 kilogramów. Kluczowe okażą się finanse, bo jeśli te zadowolą Rafała, to raczej w połowie września zobaczymy tę walkę. Sam zainteresowany o swoim potencjalnym rywalu wypowiada się z dużym szacunkiem.

- Maciec to ambitny pięściarz, który za wszelką cenę będzie chciał wygrać i udowodnić, iż warto w niego inwestować. Ewentualna wygrana ze mną dużo by mu dała. Łukasz jednak powinien mi bardziej pasować niż Michał Syrowatka, z którym przegrałem niedawno w Krakowie. Wkrótce cała sprawa powinna się rozstrzygnąć na tak bądź nie. Ale jeśli wypłata mnie zadowoli, to kibice zobaczą mnie znów w akcji w połowie września - dodał Jackiewicz.

Przypomnijmy, iż głównym wydarzeniem gali w Ergo Arenie będzie starcie Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) o należący do Polaka tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.