WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (16.07.2016)

Redakcja, Informacja prasowa

2016-07-16

Nic nie pasjonuje kibiców tak bardzo, jak walki w wadze ciężkiej. W cieniu dzisiejszej potyczki o pas WBC Wilder vs Arreola trochę o innych zawodnikach królewskiej kategorii.

Podczas wrześniowej gali PBN 17 września na pewno nie dojdzie do starcia Marcina Siwego (15-0, 6 KO) z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO). Może listopad?

Były dwukrotny mistrz świata - Nikołaj Wałujew (50-2, 34 KO), od teraz będzie miał swój program w telewizji rosyjskiej. O boksie? Nie - to będzie program skierowany do... dzieci.

Darmani Rock (3-0, 3 KO) to jedna z większych nadziei Amerykanów młodego pokolenia. Dziś w nocy pięściarz z Filadelfii już w pierwszej rundzie odprawił Hassana Lee (5-6, 1 KO). Dodajmy jeszcze, że póki co Rock nie wypuścił żadnego ze swoich rywali poza pierwszą odsłonę.

O sparingowych umiejętnościach Sama Sextona (23-3, 9 KO) krążą legendy, ale w oficjalnych startach długo musi już czekać na jakieś wartościowe zwycięstwo. Wysoko notowany swego czasu Anglik wygrał ósmą walkę z rzędu, ale jego ofiarą okazał się co najwyżej znany z twardości Hari Miles (9-11, 2 KO). Sexton znokautował go na początku drugiego starcia. Może więc w końcu ktoś mocniejszy?