KOWALIOW vs WARD: JOHNNY NELSON STAWIA NA AMERYKANINA

Bokserski świat już czeka na 19 listopada, bo właśnie tego dnia ma dojść do elektryzującej niemal wszystkich potyczki na samym szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Andre Wardem (29-0, 15 KO) a Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO). Większość ekspertów stawia na Rosjanina, lecz jeden znany Brytyjczyk wyraźnie obstaje za Amerykaninem.

Johnny Nelson to nie tylko dawny wielki mistrz kategorii cruiser, ale również bardzo ceniony ekspert, który w zdecydowanej większości trafnie typuje rezultaty potyczek. A w tej zadziwiająco wyraźnie widzi przewagę mistrza olimpijskiego z Aten, który ostatnio walczył rzadko, a dodatkowo do wyższego limitu przeszedł stosunkowo niedawno.

- Najbardziej cenię sobie czyste umiejętności zawodników, a właśnie taki sposób walki reprezentuje Ward. On zna jeszcze starą szkołę boksu i różne sztuczki, zarówno w dystansie, jak i z bliska. A do tego jest nadal wystarczająco młody i silny, by radzić sobie z agresywnymi i mocno bijącymi rywalami. Dlatego też twierdzę, że mocno sfrustruje i wyboksuje Kowaliowa. Jeśli miałbym obstawiać, wybrałbym opcję wysokiej wygranej Warda na punkty, lecz nie będę zdziwiony, jeśli nawet zastopuje Kowaliowa w końcówce pojedynku - powiedział Nelson.

Przypomnijmy, że zanim dojdzie do mega walki w listopadzie, najpierw obaj stoczą potyczki na rozgrzewkę. Rosjanin już 11 lipca spotka się z Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO), natomiast Amerykanin 6 sierpnia skrzyżuje rękawice z Alexandrem Brandem (25-1, 19 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 05-07-2016 00:32:19 
Hahhahahah, zastopuje Kovaleva, ciekawe jak :D
Wiem jedno, jak będzie klinczował ,to Rosjanin niemiłosiernie obije mu doły. Nelson to chyba pierwsza znana osoba, która stawia na Warda. Oczywiście to nie będzie dla żadnego łatwa walka, to inna sprawa ;)
 Autor komentarza: Krusher
Data: 05-07-2016 00:36:59 
ps; To bardzo ciekawy pojedynek także z tego powodu, że i Kovalev i dla Ward nie mierzyli się jeszcze z takim rywalem.
W sumie jedna z najciekawszych walk w XXI wieku, dwóch niepokonanych, utytułowanych, , właściwie nigdy poważnie nie zagrożonych przegraną. A tutaj prawie na pewno któryś skapituluje 1 raz ;d
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 05-07-2016 01:02:29 
Autor komentarza: Krusher
Hahhahahah, zastopuje Kovaleva, ciekawe jak :D
Wiem jedno, jak będzie klinczował ,to Rosjanin niemiłosiernie obije mu doły. Nelson to chyba pierwsza znana osoba, która stawia na Warda. Oczywiście to nie będzie dla żadnego łatwa walka, to inna sprawa ;)Hahahahah, buuueheehehehe, muuueeeheheee, coś jeszcze umiesz dodać z tych rechotów?
Ciakawe jak? Po prostu, znokautuje. Tak trudno to sobie wyobrazić? A czego Ward nie ma, żeby wygrać przed czasem? Jeżeli będzie lepszy to może wygrać przed czasem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 05-07-2016 08:46:22 
Kowaliow nie ma najmocniejszej szczeki. Gdyby trafił go czysto Stevenson złożyłby się jak domek z kart. Tylko że wcześniej Kanadyjczyk zapewne sam otrzymałby bomby, po których nastąpiłoby zakończenie walki..
Kowaliow był nokautowany na amatorce, na zawodowstwie też już ma chyba dwa liczenia. Jednak Ward nie ma pojedynczej bomby, on kumuluje ciosy, które może wiele nie ważą, ale są jednak nieprzyjemne..
Jesli nokaut to Kolwaliowa na Wardzie, jeśli wygrana na pts to Warda..
 Autor komentarza: pankracy
Data: 05-07-2016 09:19:56 
Nelson wie co mówi.Gość bardzo rzadko się myli.Bukmacherzy też upatrują w roli faworyta Warda.Moim zdaniem walka będzie wyrównana ze wskazaniem na amerykanina i jeżeli Kowal go nie ustrzeli w końcowej fazie pojedynku to przegra na punkty.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 05-07-2016 09:24:52 
Grzelak

Może nie zauważyłeś ale po hahaha dodałem reszte ;)
 Autor komentarza: Rollins
Data: 05-07-2016 09:48:32 
Te jego sztuczki to w większości faule.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-07-2016 09:54:17 
znokautuje hehehehe dobre sobie on nawet polowy frajerow z ktorymi walczyl nie znokautowal a ma znokautowac Kovaliova?

zna sztuczki? jesli ktos lubi klincz przytulanki i przepychanki (polowa to faule ktore nie przeszlyby gdyby walka byla poza usa i przychylnymi sedziami)

ciekawi mnie to zawsze jak kibice krytykuja Kliczke ale rownoczesnie podniecaja sie Wardem
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 05-07-2016 10:04:39 
Tylko nicków nie pozmieniajcie w razie jak Ward wygra :D
Tak jak to było po Głowacki-Huck

Ward ma wszystko żeby to wygrać, Kowal także. Dla mnie to 50/50, lekkim faworytem Kowal ze względu na siłe i cios.
Dla mnie Ward UD, myśle, że po ciężkiej walce wygra na punkty.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 05-07-2016 22:01:27 
Ward jest śliski bardzo dobry technicznie ale raz że nie ma siły półcieżkiego i dużego doświadczenia z czołówką tej wagi
amerykanin to jest troszkę lepsza wersja Legendarnego Hopkinsa wiec walka może wyglądać podobna Ward krzywdy nie zrobi ale może kilka rund urwać , Kovalev w absolutnym Prime oprócz siły i precyzjii jest też dobrze wyszkolony technicznie faworytem może nie jakimś wielkim ale jednak rusek , Ward był znakomity ale w super średniej i jego zwyciestwą nad kovalevem było by jakś niespodzianką nie mniej ze względu na śliski styl będzie najtrudniejszym rywalem dla Kovaleva
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.