DE LA HOYA: CANELO TO ZAWODNIK WAGI JUNIOR ŚREDNIEJ

Steve Kim, boxingscene.com

2016-07-02

Oscar De La Hoya przyznaje, że Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) nie jest w tej chwili gotowy walczyć o mistrzostwo świata wagi średniej z Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO). - "Canelo" to zawodnik kategorii junior średniej, taka jest prawda - powiedział.

O hitowym pojedynku mówi się od miesięcy, ale niedawno obie strony postanowiły, że dojdzie do niego nie wcześniej niż jesienią 2017 roku.

- Nie będziemy na pewno czekać sześć lat, aby zrobić walkę Canelo-Gołowkin. To się wydarzy w przyszłym roku. Ludzie nie będą musieli czekać na to latami, jak to było z walką Mayweather-Pacquiao - zapewnił promotor Meksykanina.

- Chcę, żeby "Canelo" stopniowo przybierał na wadze, aż dobije do 160 funtów. Jeszcze nie jest bokserem wagi średniej. Ostatnią walkę stoczył w 155 funtach - dodał.

Alvarez kolejną walkę stoczy 17 września w MGM Grand w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie mistrz WBO w wadze junior średniej Liam Smith (23-0-1, 13 KO).

Najbliższym rywalem Gołowkina, również we wrześniu lub pod koniec sierpnia, będzie prawdopodobnie Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO).