EUBANK JR ŁATWO PRZEŁAMAŁ DORANA - TERAZ GOŁOWKIN?

2016-06-25

Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO) bez większych problemów pobił niepokonanego dotąd Toma Dorana (17-1, 7 KO), skutecznie broniąc tytułu mistrza Wielkiej Brytanii w wadze średniej.

Eubank już pod koniec pierwszej minuty trafił potężnym prawym podbródkowym, ale Walijczyk przyjął to bez zmrużenia oka, a w drugiej rundzie przyjął nawet z faworytem otwarte wymiany. W trzeciej odsłonie po chwili niemrawych wymian Chris zmienił tempo i wyprowadził błyskawiczną serię sześciu sierpów z obu rąk. Pierwsze cztery rywal wziął na gardę, lecz dwa ostatnie doszły do celu. Lekko zamroczony Doran wylądował na linach, zaś Eubank przeprowadził półminutowy szturm zakończony prawym hakiem na szczękę. Przeciwnik padł, jednak zdołał się podnieść na osiem i dotrwać do przerwy.

Koniec nastąpił w czwartej rundzie. W jej połowie Chris uderzył najpierw prawym sierpem, poprawił prawym po dole, by skończyć akcję prawym podbródkiem. Doran był liczony po raz drugi, a kilkanaście sekund po raz trzeci, gdy przewrócił się od podmuchu wiatru. Anglik przez kolejne pół minuty trochę pajacował, opuszczał ręce, lecz gdy tylko przyspieszył i uderzył jeszcze jednym prawym podbródkowym, sędzia bez zbędnego liczenia zastopował jednostronną potyczkę. Teraz Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) we wrześniu?