USYK: POKONAM GŁOWACKIEGO, A POTEM INNYCH MISTRZÓW

Redakcja, World Boxing News

2016-06-24

- Polak to bardzo mocny zawodnik, dlatego też muszę być w szczytowej formie, kiedy zabrzmi pierwszy gong - mówi Aleksander Usyk (9-0, 9 KO), który 17 września w Gdańsku zaatakuje Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.

- Zła wiadomość dla Głowackiego jest taka, że przez te ostatnie lata nauczyłem się wygrywać, i to wygrywać przed czasem. Traktuję ten pojedynek jako pierwszy krok w kierunku zunifikowania całej dywizji. Nie mam wątpliwości, że pokonam Głowackiego, a potem zabiorę się za pozostałych mistrzów - mówi pewny swego mistrz olimpijski z Londynu sprzed czterech lat.

Pozostałe pasy należą do Tony'ego Bellew (WBC) oraz Denisa Lebiediewa (WBA/IBF). Ten pierwszy być może spotka się z Davidem Haye'em, choć Usyk wolałby, żeby Bellew poczekał na niego.

- Mam nadzieję, że Bellew nie popełni tego błędu i nie spotka się z Haye'em, tylko ze mną. Nie mam wątpliwości, że Haye by go pokonał - nie ukrywa niepokonany Ukrainiec.