TRENER GOŁOWKINA: KOWALIOW ZASTOPUJE WARDA W KOŃCÓWCE

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2016-06-24

Abel Sanchez, trener Giennadija Gołowkina, dosyć jednostronnie widzi starcie Siergieja Kowaliowa (29-0-1, 26 KO) z Andre Wardem (29-0, 15 KO). Obaj mają zaplanowane potyczki w lecie, a między sobą skonfrontują się dopiero 19 listopada na ringu w Las Vegas.

Rosyjski niszczyciel 11 lipca w Jekaterynburgu przystąpi do obrony pasów WBA/WBO/IBF wagi półciężkiej, mierząc się z Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO). Z kolei Amerykanin, mistrz olimpijski z Aten, 6 sierpnia w Oakland spotka się z Alexandrem Brandem (25-1, 19 KO). Oba te pojedynki pokaże stacja HBO. Ma to być promocja walki listopadowej.

- Kowaliow wygra wysoko na punkty, albo nawet zastopuje Warda w końcówce - uważa ceniony amerykański szkoleniowiec.

- Nie chce mi się wierzyć, żeby Kowaliow szybko znokautował Warda, widzę to bardziej jako jednostronne bicie. Wszystko przez przerwę Andre i fakt, że ostatnio nie był zbytnio aktywny. Występując w turnieju Super Six mierzył się z najlepszymi, potem natomiast stoczył raptem kilka walk z rywalami, którzy nie dorównywali mu klasą. Tacy ludzie jak Smith czy Rodriguez nigdy nie byli w jego lidze, dlatego moim zdaniem Ward powinien przed Kowaliowem stoczyć jeszcze walkę z kimś pokroju Sullivana Barrery, który sprawił mu trochę kłopotów - dodał Sanchez.