RICHARD SCHAEFER WRACA DO GRY. ZAŁOŻYŁ WŁASNĄ GRUPĘ

Redakcja, ESPN

2016-06-23

Richard Schaefer, wieloletni dyrektor generalny Golden Boy Promotions i swego czasu jeden z najsilniejszych graczy w bokserskim biznesie, wraca do pracy. 55-letni szwajcarski bankier, który na stałe mieszka w Los Angeles, założył grupę Ringstar Sports i latem zamierza zorganizować swoją pierwszą galę.

Schaefer wraz z Oscarem De La Hoyą stworzył w 2002 roku GBP. Był głównym dowodzącym tej stajni pod nieobecność "Złotego Chłopca". Wypromował dwie najbardziej dochodowe wówczas walki w historii - pomiędzy De La Hoyą a Floydem Mayweatherem Jr w 2007 roku, a także pomiędzy Mayweatherem a Saulem Alvarezem w 2013. Blisko współpracował z Alem Haymonem - promował wielu jego pięściarzy, ale nie podpisywał kontraktów. Kiedy wyszło to na jaw, De La Hoya się wściekł i wrócił, aby przejąć stery w swojej grupie. Spór wewnątrz firmy doprowadził w końcu do tego, że Schaefer odszedł, podpisując przy okazji klauzulę o zakazie konkurencji. Wygasła ona już latem 2015 roku, ale 55-latek wolał poczekać z powrotem do pięściarskiej gry, aby nakreślić precyzyjny plan działania.

Jako samodzielny promotor Schaefer otrzymał już licencję w stanach Nowy Jork, Teksas i Kalifornia. Niedługo powinien też dostać licencję z Nevady.

W swojej nowej grupie najprawdopodobniej będzie współpracować z częścią personelu, który dobrze zna z GBP, a który został zwolniony po jego odejściu. Schaefer pozostaje też w bliskich relacjach z Haymonem i zapowiedział, że być może będzie promować niektóre gale z cyklu Premier Boxing Champions, który stworzył najpotężniejszy człowiek boksu.

Priorytetem Schaefera będzie rynek amerykański, ale 55-latek zamierza też działać poza granicami USA, głównie w Wielkiej Brytanii.