RIO 2016: POLACY POZNALI RYWALI, JAKUBOWSKI ROZSTAWIONY Z JEDYNKĄ

Polscy pięściarze przebywający w Baku poznali swoich rywali, z którymi rywalizować będą o przepustki olimpijskie w przedostatniej kwalifikacji. Dziś pierwsze walki.

Nasz kraj reprezentują Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin), Adrian Kowal (56 kg, Olimp Lublin), Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino), Daniel Adamiec (69 kg, Rushh Kielce), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg, Skorpion Szczecin) oraz Igor Jakubowski (91 kg, Zagłębie Konin).

Jóźwik w pierwszej rundzie drabinki spotka się z Aleksandrem Riscanem z Mołdawii, a w razie zwycięstwa czeka już na niego mający wolny los Elie Konki z Francji.

Kowal jutro skrzyżuje rękawice z Ehsanem Sepahvandim z Iranu, a dalej w rozpisce czekać już będzie Fahem Hammachi z Algierii.

Polski już dziś spotka się z Pedro Manuelem Gomesem z Anglii. Następny na drodze po kwalifikację będzie Holender Enrico Lacruz.

Adamiec wylosował Wasilija Belousa z Mołdawii, z którym stanie w szranki już dzisiaj. W razie wygranej kolejną przeszkodą będzie Juan Pablo Romero Marin z Meksyku.

Szwedowicz rywalizować będzie jutro z Węgrem Adamem Hamorim, a na lepszego w kolejnej rundzie czeka już rozstawiony z siódemką Dzemal Bosnjak z Bośni i Hercegowiny.

Naszą największą nadzieją jest oczywiście Igor Jakubowski, który w wadze ciężkiej został najwyżej rozstawionym pięściarzem z całej stawki. Zeszłoroczny wicemistrz Europy w pierwszej rundzie ma wolny los i czeka na zwycięzcę konfrontacji Josipa-Bepo Filipi z Chorwacji z Davonem Hamiltonem z Bahamów. Ci panowie boksują między sobą w sobotę, a jeden z nich spotka się z Polakiem w poniedziałek w 1/8 finału.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: blingbling
Data: 16-06-2016 18:32:26 
polska bialo czerwoni
chujowo ze w tv nie bedzie
 Autor komentarza: Mateusz89
Data: 16-06-2016 20:50:44 
POWODZENIA!!!
 Autor komentarza: Emsiem
Data: 16-06-2016 21:53:37 
Właśnie. Takie turnieje byłyby ciekawą opcja sportową w TV dla wszystkich kibiców, nie tylko boksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.