POWIETKIN POZOSTAJE PRETENDENTEM WBC. WKRÓTCE DECYZJA FEDERACJI

Redakcja, boxingscene.com

2016-06-16

Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) zachował pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w najnowszym rankingu World Boxing Council. Federacja poinformowała, że śledztwo ws. Rosjanina cały czas jest w toku.

- Dochodzenie trwa, żadna ze stron nie ma z tym procesem nic wspólnego. Deontay Wilder mówi swoje, Aleksander Powietkin swoje, a nasz proces nadal trwa. O statusie walki i dywizji poinformujemy za kilka dni. Udzielimy wszystkich informacji na temat śledztwa. Nadal są pewne sprawy, które sprawdzamy - powiedział Mauricio Sulaiman, prezydent WBC.

Przed walką Wilder-Powietkin, która miała się odbyć 21 maja, w organizmie Rosjanina wykryto meldonium, zakazany środek podnoszący wydolność. Strona rosyjska utrzymuje, że "Sasza" zażył go przed 1 stycznia br., kiedy był jeszcze legalny.

W związku z powstałym zamieszaniem i koniecznością przełożenia walki Wilder przystąpi 16 lipca do dobrowolnej obrony tytułu. Jego rywalem w Birmingham w Alabamie będzie Chris Arreola (36-4-1, 31 KO).