MICHAŁ CIEŚLAK: TO BYŁA BARDZO CENNA LEKCJA BOKSU

W minioną sobotę Michał Cieślak (13-0, 9 KO) po trudnej dla siebie walce zastopował w dziewiątym starciu niepokonanego wcześniej Aleksandra Kubicza (9-1, 6 KO). Pięściarz z Radomia nie ukrywa, że była to dla niego bardzo cenna lekcja boksu i wyciągnął z niej odpowiednie wnioski.

- Takiej walki potrzebowałem między innymi dlatego, że mogłem sprawdzić się kondycyjnie. Nigdy wcześniej nie boksował aż tylu rund. Powiem szczerze, Rosjanin był bardzo niewygodny, ale nie zmienia to faktu, że za bardzo chciałem skończyć go przed czasem - przyznaje podopieczny Adama Jabłońskiego.

- To była dobra nauka i dobrze, że taki pojedynek przydarzył się właśnie teraz. W czwartym starciu miałem delikatny kryzys, który jednak przetrzymałem i złapałem drugi oddech. To właśnie wtedy nabawiłem się rozcięcia na nosie. Później czułem się już świetnie, mógłbym walczyć nawet dwanaście rund. W dziewiątej wszedł mi soczysty prawy i skończyło się jak wszyscy widzieli. Teraz jadę na zasłużone wakacje. Prawdopodobnie rozpocznę urlopowanie już w najbliższy piątek od pobytu w Sopocie, później być może udam się na jakiś wypoczynek za granicę. Ważne żebym dobrze się zregenerował, bo od ponad sześciu miesięcy byłem w ciągłym reżimie treningowym. Na salę planuję wrócić nie wcześniej niż za trzy tygodnie, ponieważ kolejny strat planowany jest dopiero na wrzesień - przyznał pnący się coraz mocniej w hierarchii wagi junior ciężkiej zawodnik.

MICHAŁ CIEŚLAK: SERWIS SPECJALNY >>>

- Póki co nadal będę pracować z trenerami z Radomia, czyli Adamem Jabłoński i Rafałem Wojdą, jednak nie ukrywam, że pewnie nastanie taki moment w mojej karierze, gdy będę zmuszony opuścić moje rodzinne miasto. Jeżeli poczuję, że się przestałem rozwijać i chcę od życia czegoś więcej, to będę musiał zmienić dotychczasowy sztab szkoleniowy i poszukać nowego bodźca treningowego. Zresztą od zawsze mówiłem, że nie zamierzam do końca życia trenować w Radomiu - dodał Cieślak.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 04-06-2016 16:43:00 
Rzeczywiście kondycyjnie Michał w walce z Kubichem wypadł dobrze, ale raczej tego się po nim spodziewałem, bo na treningach Cieślak nie oszczędza się i w ogóle po nim widać, że ma w sobie sporo energii. Zatem siła fizyczna, siła ciosu, kondycja, generalnie warunki fizyczne będą jego atutami. Szybkość rąk również na przyzwoitym poziomie.
Jednak walka z Kubichem pokazała, że Michał ma jeszcze sporo do nauki. Tak jak słusznie zauważyli wcześniej co niektórzy z komentujących, Michałowi brakuje uników, ciosów w tempo, przydałoby się więcej balansu ciałem. W Walce z Rosjaninem dobrze byłoby gdyby Michał częściej używał lewego prostego i boksował na odchyleniu, wykorzystując swoje warunki fizyczne. Tu akurat szkoła Gmitruka by się przydała. Trzeba jednak przyznać, że Kubich to wymagający rywal.
Michał w pełni zasłużył na odpoczynek. Też uważam, że powinien zmienić trenera. Oczywiście należy docenić wkład Adama Jabłońskiego, Rafała Wojdy, ich poświęcenie i wiedzę, ale Michał musi się rozwijać.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 04-06-2016 17:11:03 
beda dzis jakies gale boksu ??
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 04-06-2016 17:31:13 
ten typ co to sędziował... Kromka... Niech już lepiej nie sędziuje.
 Autor komentarza: werus
Data: 04-06-2016 20:54:16 
Michał budzi naprawdę pozytywne emocje. Wiadomo jego styl jest jeszcze nieco surowy, ale ewidentnie to utalentowany pięściarz. W przyszłości na pewno pojawi się w ringu w walce o mistrzowski pas, czy go zdobędzie? Nie wiem, ale życzę mu jak najlepiej. To jest facet, który daje dobre emocjonujące walki.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-06-2016 09:04:17 
mi Cieslak coraz bardziej przypomina Cygana
ten tez nie potrafil sluchac narożnika hehehehe

Cieslak ma ewidentnie problem z zimna glowa i słuchaniem narożnika i trzymaniem się taktyki
na trochę wyższym poziomie to nie pozwoli mu wygrywac
 Autor komentarza: skud
Data: 06-06-2016 00:42:30 
Cygan to byl najwiekszy talent z naszych bokserow ale wybral inna droge.Cieslak przy nim to jeszcze poczatkujacy bokser zawodowy.Cieslak na razie lepiej nich omija Crusierow z 50 rank.BoxRec i niech sie douczy.Rosjanin ,byl nie typowym ale wymagajacym rywalem.Zasluzyl na kolejna walke w Polsce przegral pechowo przez TKO ,powinno byc na pkt.inaczej to wyglada w rekordzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.