ROY JONES JR BIERZE POWIETKINA W OBRONĘ

Sporo emocji wzbudziło zamieszanie wokół niedoszłej walki Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). Swojego "rodaka" broni sławny Roy Jones Jr. Ale tego rosyjskiego "rodaka", bo przecież od jakiegoś czasu Roy ma podwójne obywatelstwo.

Przypomnijmy, że oficjalny pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej wpadł podczas wyrywkowej kontroli antydopingowej. W jego organizmie wykryto specyfik o nazwie meldonium, ale były to ilości śladowe. Stężenie było piętnaście razy niższe niż wynosi limit ustanowiony przez organizację WADA, stąd też promujący Rosjanina Andriej Riabiński do dziś powtarza, że w rzeczywistości "Sasza" tak naprawdę na dopingu nie wpadł.

Meldonium jeszcze w zeszłym roku było środkiem dozwolonym i dopiero od 1 stycznia nie można go używać. Taka też jest linia obrony Powietkina, który zarzekał się, że ostatni raz stosował ten środek podczas przygotowań do starcia z naszym Mariuszem Wachem.

- To trudna sytuacja, wszystko poszło nie tak. Aleksander prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, jak długo ten środek pozostaje w organizmie zanim zupełnie zostanie usunięty. Jeszcze w zeszłym roku to było dozwolone i po prostu nie starczyło mu czasu, żeby organizm się sam oczyścił - stwierdził Jones Jr, dawny mistrz świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej.

Póki co Wilder dostał pozwolenie od władz WBC na stoczenie dobrowolnej obrony tytułu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: skud
Data: 26-05-2016 20:27:30 
''ROD'' Slovianski Bog.Od,tego pochodzi slowo ''rodzina''.Dla RJJ nie ma sie co dziwic(dziwy-slowo oznacza duch w Indiach) ,kazdy wolal by mieszkac wsrod milionerow moskiewskich niz w smierdzacym zasyfialym Nowym Jorku!
 Autor komentarza: PNH
Data: 26-05-2016 20:28:20 
Tak oto drogie dzieci wygląda szmata!

Smutne co pieniądze robią z ludźmi.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-05-2016 20:30:23 
Co za brednie że nie wiedział. Przecież oni siedzą w tym biznesie nie od wczoraj i powinni wiedzieć co jest a co nie jest dozwolone. Sasza był na koksie, koniec kropka.
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 26-05-2016 20:31:36 
resztke szacunku do chłopa straciłem.

PNH lepiej tego bym nie ujął.
 Autor komentarza: RasistaPL
Data: 26-05-2016 20:32:23 
kolejny "useful idiot" oplacany przez Putina
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 26-05-2016 20:36:13 
THC oczyszczenie trwa od 3 miesięcy. Jeżeli oczyszczenie z Meldonium trwa dłużej to faktycznie schodziło sprzed wprowadzenia zakazu, a odnalezione ilości były przecież śladowe. Jeśli obóz Wildera to wykorzystał to cóż, zastanowię się czy mu kibicować w jakimkolwiek pojedynku i ma u mnie minusa jeżeli weźmie Rudenko, który wygrał dzięki przerwaniu z Mollo :)
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 26-05-2016 20:42:08 
Tu mowil ja, roy jones oplacany przez ruskich.
Czy oni wszyscy sa debilami? Jesli mialby stezenie 8-9-11 i 27 to by nie bylo problemu. Ale 3 testy nie mial a w czwartym tak. Linia obrony powinna byc inna. Taka ze sladowe ilosci moga w organiziem sie pojawiac i znikac po jakims czasie przy powiedzmy jedzeniu ogorkow zielonych:)
To ich lek wiec chyba sa w stanie to udowodnic heh
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.