GALA W SZYDŁOWCU: ŻEROMIŃSKI I PARZĘCZEWSKI POZNALI RYWALI

Takiego wydarzenia sportowego w Polsce jeszcze nie było. W sobotę 18 czerwca na zamku w Szydłowcu w szranki staną rycerze, ale w pięściarskich rękawicach. Po raz pierwszy w historii gala bokserska odbędzie się w tak niezwykłym miejscu.

- Przygotowaliśmy nie lada gratkę nie tylko dla kibiców boksu i w ogóle całego sportu, ale także dla osób, które do tej pory raczej nie interesowały się rywalizacją sportową. W niezwykle urokliwej scenerii szydłowieckiego zamku zorganizujemy niepowtarzalne widowisko. Zapraszamy 18 czerwca do Szydłowca - mówi Mariusz Grabowski, pomysłodawca imprezy.

Dziedziniec zamku jest tak ogromny, że bez kłopotu zmieści się na nim ring bokserski. Fani będą mieli możliwość z bliskiej odległości obserwowania potyczek profesjonalnych pięściarzy oraz kickbokserów miejscowej Viktorii.

- To będzie ekskluzywna gala bokserska, na którą prowadzi tylko jedna droga przez bramę w wieży zamku. Fosa z wodą otaczająca zamek dodaje wspaniałego klimatu temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że dopiszą i widzowie, i pogoda. Ale na wszelki wypadek ring zostanie zadaszony. A dla fanów przygotowaliśmy m.in. specjalne bilety Vip-owskie, które dają możliwość korzystania z miejscowej restauracji - dodał szef stajni Tymex Boxing Promotion.

Właśnie w barwach tej prężnie rozwijającej się grupy występuje pochodzący z Radomia Michał Żeromiński (10-2, 1 KO). Jego przeciwnikiem będzie ceniony Roman Seliverstov (16-10, 5 KO).

- Z Rosjaninem Seliverstovem powalczy o interkontynentalny pas federacji WBF. To może być pierwsze zawodowe trofeum w kolekcji Michała, który ma sporo fanów w Radomiu i tej części kraju. Zresztą burmistrz Szydłowca Artur Ludew, z którym mi się świetnie współpracuje, był na jego ostatniej walce w Radomiu - mówi Grabowski.

Seliverstov ma na rozkładzie między innymi Niemca Michela Trabanta, byłego mistrza Europy kategorii półśredniej, który też boksował o mistrzostwo świata federacji WBA.

- Poza tym ten rosyjski pięściarz zdobył pas WBO Europe i interkontynentalny tytuł IBO. Doświadczenie ringowe ma większe od Żeromińskiego, ale bardzo liczę na zwycięstwo Michała. Wygrana w Szydłowcu może otworzyć mu furtkę do poważniejszych wyzwań - podkreślił jego promotor.

Kibice zobaczą łącznie cztery walki zawodowe. Robert Parzęczewski (11-1, 5 KO) spotka się z Michałem Graszkiem (6-3, 4 KO), Damian Wrzesiński (9-0-1, 4 KO) z doświadczonym Maurycym Gojko (23-52-5, 9 KO), a Tomasz Gromadzki (1-0-1, 1 KO) z Mariuszem Runowskim (4-0, 2 KO).

- Fani sportów walki w Szydłowcu lubią kickboxing, dlatego nie zabraknie też potyczek z udziałem zawodników Viktorii, podopiecznych trenera Pawła Surdego - zakończył Mariusz Grabowski.

Bilety na gale dostępne na ebilet.pl w salonach empik  oraz w Biurze Podroży- BIG HOLIDAY- Radom ul. Wałowa 7 i Resteuracji Zamek na terenie Zamku w Szydłowcu. Relacja na żywo na BOKSER.ORG!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-05-2016 13:24:36 
Nie taki ceniony ten Seliverstov. Gość ma 39 lat, prawdopodobnie w 2012 szykował się do zakończenia kariery, ale jednak wrócił. w 2015 jedna walka z bumem totalnym. w 2016 jedna walka, w której przegrał wyraźnie.
Tak że rywal niebyt, ale Żeromiński przecież też nie jest nie wiadomo kim.

A Michał Graszek, kto to w ogóle jest? :-)
Z tego co widzę, to pokonywał rywal tylko takich, którzy nigdy nie wygrali. Z jednym wyjątkiem - pokonał raz buma, który jednak miał 5 wygranych - Bartosza Szwarczyńskiego
 Autor komentarza: skud
Data: 18-06-2016 19:49:56 
Mowcie ,blizej do mikrofonu tak jak do dynamicznego,gdyz slabo slychac.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.