PREZYDENT WBA: WALKA NIEODBYTA, CZAGAJEW ZNÓW MISTRZEM

Redakcja, World Boxing News

2016-05-22

Gilberto Mendoza - prezydent federacji World Boxing Association poinformował, że wynik walki Lucasa Browne'a (24-0, 21 KO 23-0, 20 KO) z Rusłanem Czagajewem (34-3-1, 21 KO 34-2-1, 21 KO) zostanie unieważniony, a pas WBA Regular wagi ciężkiej powróci w ręce "Białego Tysona".

Przypomnijmy, że Australijczyk na początku marca powstał z desek w szóstej rundzie, by w dziesiątej samemu na nie posłać Uzbeka, wygrywając przed czasem. Kilkanaście dni później ogłoszono jednak, że wpadł na kontroli antydopingowej. Został za to zawieszony na sześć miesięcy i już zapowiedział, że zamierza powrócić pod koniec września.

A Czagajew? Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami będzie musiał dać teraz rewanż Fresowi Oquendo (37-8, 24 KO) za minimalną wygraną blisko dwa lata temu.

- W myśl przepisów panujących w WBA, pojedynek zostaje uznany za nieodbyty. Przegrany, w tym wypadku Czagajew, który miał wynik negatywny badań antydopingowych, zostanie przywrócony do poprzedniej pozycji. A więc pozostanie mistrzem regularnym, co oznacza również, że zarządzamy negocjacje w sprawie jego walki z Oquendo - powiedział Mendoza.