Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-20

 OSTATECZNIE ARGENTYŃCZYK DLA BRIGGSA

Już wiemy, że nie Aleksander Dimitrenko, ale również nie Jakov Gospić, który anonsowany był jeszcze wczoraj. Charyzmatyczny Shannon Briggs (59-6-1, 52 KO) poznał trzecie nazwisko rywala na jutrzejszą galę w Londynie. Miejmy nadzieję, że już nic się nie zmieni.
MISTRZYNI POLSKI vs MISTRZYNI ŚWIATA

Do ciekawej konfrontacji dojdzie na trwających własnie w Kazachstanie Mistrzostwach Świata Kobiet, w której wynik decyduje o starcie na IO Rio 2016. W pierwszych swoich walkach staną naprzeciw siebie Angelika Grońska - Mistrzyni Polski w kategorii 48kg oraz zawodniczka gospodarzy, aktualna Mistrzyni Świata, Nazym Kazibay.


DORTICOS PRZEŁAMAŁ KALENGĘ W 10. RUNDZIE

W głównej walce wieczoru przed chwilą zakończonej gali w Paryżu Yunier Dorticos (21-0, 20 KO) zwyciężył przed czasem w dziesiątej rundzie Youri Kalengę (22-3, 15 KO). Stawką pojedynku był tymczasowy pas federacji WBA kategorii junior ciężkiej. Obaj panowie dali kibicom mnóstwo emocji, to była istna wojna.


DAVID HAYE: DZIŚ JESTEM CHYBA JESZCZE BARDZIEJ DYNAMICZNY

David Haye (27-2, 25 KO) zapowiedział, że dziesięć procent ze sprzedanych biletów na sobotnią walkę z Arnoldem Gjergjajem (29-0, 21 KO) przeznaczy na rzecz Nicka Blackwella, który ledwo co wykaraskał się z walki z Eubankiem Jr i już nigdy nie wejdzie do ringu. "Hayemaker" ma nadzieję, że te dziesięć procent wyniesie w granicach 50 tysięcy funtów.
WIDEO: WALKA MROCZKOWSKI vs BRECHLIN

W zeszłym tygodniu odbył się mecz Reprezentacji Dolnego Śląska z reprezentantami Niemiec. W wadze super ciężkiej obiecujący Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów) spotkał się z doświadczonym Ericem Brechlinem (SV Motor), który w 2011 roku podczas Mistrzostw Europy przegrał z Anthonym Joshuą 16:23. Od jakiegoś czasu stracił już pozycję lidera w swojej reprezentacji, ale wciąż jest czołowym zawodnikiem u naszych zachodnich sąsiadów. W Legnicy drogi Niemca i młodego Polaka się skrzyżowały. Obejrzyjcie walkę i wywiady - zapraszamy.


CICHE GP USTI NAD ŁABĄ 2016

Skromny, tegoroczny międzynarodowy turniej w Usti nad Łabą, nie przynosi dobrych wieści - najpierw w eliminacjach wygrana Arkadiusza Szwedowicza, ale z Mateuszem Trycem, z którym dali naprawdę dobre widowisko, a później coraz mniej naszych reprezentantów w drodze do podium 47 edycji tego cenionego niegdyś w całej Europie, Grand Prix.