Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-18

 


SZCZYT ABSURDU FEDERACJI WBA - W SOBOTĘ SZUMENOW BRONI PASA

Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO) długo czekał na walkę z Beibutem Szumenowem (16-2, 10 KO), ale temu jak widać nie było po drodze z naszym "Diablo". Kazach pokonując pod koniec lipca BJ Floresa zdobył tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej, a już w sobotę podejdzie do pierwszej obrony tego pas(k)a. Ten weekend na swój sposób przejdzie do historii boksu.
BRIGGS: WYGRANA NAD HAYE'EM SPRAWI, ŻE WRÓCĘ DO POWAŻNEJ GRY

- Słyszałem jakieś pogłoski, czytałem jakieś wpisy na portalach społecznościowych, ale robiłem swoje i cały czas koncentrowałem się tylko na treningu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Shannon Briggs (59-6-1, 52 KO), który wystąpi podczas sobotniej gali w Londynie. Z kim? Prawdopodobnie z Chorwatem Jakovem Gospiciem (17-14, 12 KO), ale wszystko powinno się potwierdzić za kilka godzin.
WIDEO: MURAT GASIJEW KANDYDATEM DO MIANA NOKAUTU ROKU

Abel Sanchez chwalił się niedawno, że znalazł nowego, tylko większego Gołowkina. Mówił oczywiście o Muracie Gasijewie (23-0, 17 KO), który ciężko nokautując Jordana Shimmella (20-2, 16 KO) nabył nad ranem status oficjalnego pretendenta do tronu federacji IBF kategorii junior ciężkiej. Szukacie mocnego kandydata na miano nokautu roku? Nie musicie dalej tego robić, bo lewy sierp Gasijewa to jeden z brutalniejszych nokautów ostatnich miesięcy.
DEMOLKA GASIJEWA W ELIMINATORZE IBF

Groźny i chwalony przez sławnego trenera Abela Sancheza rosyjski niszczyciel Murat Gasijew (23-0, 17 KO) efektownym zwycięstwem nad ranem czasu polskiego nabył prawa oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji IBF.


WILDER: POWIETKIN ROBIŁ TO JUŻ WCZEŚNIEJ

- W mojej ocenie to nie był pierwszy raz, gdy on oszukiwał - mówi wprost Deontay Wilder (36-0, 35 KO), który miał w sobotę po raz czwarty bronić tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Miał, ponieważ Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) wpadł na wyrywkowym badaniu i pojedynek został przełożony.INTERNATIONAL BOXING NIGHT 2

W sobotę, 14 maja w dolnośląskiej Legnicy odbyła się druga gala International Boxing Night, która ma na celu promowanie boksu olimpijskiego w tym regionie. W walce wieczoru gali sędziowie sprawili niemiłą niespodziankę Kamilowi Mroczkowskiemu, wskazując jako zwycięzcę, reprezentanta Niemiec na Igrzyska Olimpijskie, Erica Brechlina.

DAVID HAYE: BĘDĘ TROCHĘ LŻEJSZY

Niedawno Lennox Lewis wyraził obawę, że David Haye (27-2, 25 KO) w ostatnim występie za bardzo skoncentrował się na swojej muskulaturze i radził mu, by uwypuklić swój największy atut, czyli szybkość. Sławny "Hayemaker" zapewnił, że z walki na walkę jego sylwetka będzie się zmieniała.GŁOWACKI: MOGĘ WALCZYĆ Z USYKIEM W KIJOWIE

- Usyk to świetny zawodnik, w końcu mistrz olimpijski. Spokojnie może zająć miejsce po Kliczce, więc to powinna być znakomita walka dla wszystkich kibiców - mówi Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO), który w drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO spotka się z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO), oficjalnym i obowiązkowym pretendentem do pasa.ANDRZEJ FONFARA: RYWAL PRZYPOMINA MI SAMEGO SIEBIE SPRZED LAT

- Zacząłem obóz prawie osiem tygodni temu. Na początku byłem w Big Bear, następnie w Chicago i Houston. Dzięki temu, że obóz był długi, już teraz czuję, że jestem doskonale przygotowany kondycyjnie - mówi w rozmowie z Interią nasz najlepszy półciężki, Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO). "Polski Książę" spotka się 18 czerwca w UIC Pavilion w Chicago z Joe Smithem Jr (21-1, 17 KO).