Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-17

 MOBILIZACJA W SZTABIE PARKERA

Po kilku tygodniach przygotowań w Nowej Zelandii, a potem dwunastu kolejnych w Las Vegas, uważany za jednego z najciekawszych pięściarzy wagi ciężkiej Joseph Parker (18-0, 16 KO) odlicza już godziny do sobotniego starcia z Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu federacji IBF.DUHAUPAS CHCE REWANŻU Z WILDEREM

Johann Duhaupas (34-3, 21 KO) osiem miesięcy temu stawiał dzielnie czoła Deontayowi Wilderowi (36-0, 35 KO) w jego drugiej obronie pasa WBC wagi ciężkiej, ulegając dopiero w jedenastej rundzie. Od tego czasu zanotował jednak dwa zwycięstwa - najpierw do jednej bramki ograł Marcelo Nascimento, a potem znokautował w szóstej rundzie Roberta Heleniusa. Teraz marzy o rewanżu z "Brązowym Bombardierem".
DAVID PRICE: ZŁAPANI NA DOPINGU NIE POWINNI JUŻ WRACAĆ

Zamieszanie z odwołaniem (przełożeniem?) walki Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) przywróciła gorycz wspomnień Davida Price'a (19-3, 16 KO). Wielki Anglik zanotował dotąd trzy porażki - dwie z Tonym Thompsonem i jedną z Erkanem Teperem. Co ciekawe obaj wpadli po walce z nim na dopingu, więc sprawa Powietkina poruszyła osobiście tego niespełnionego wielkoluda z Liverpoolu.