CALLUM SMITH NA GALI BELLEW vs MAKABU

Redakcja, Boxingscene

2016-05-16

Callum Smith (19-0, 14 KO), jeden z najciekawszych zawodników dobijających się do walk mistrzowskich w wadze super średniej, kolejny pojedynek stoczy za niespełna dwa tygodnie podczas gali Bellew vs Makabu na stadionie piłkarskim Goodison Park w Liverpoolu.

Sześć tygodni temu miejscowy zabijaka zdobył pas mistrza Europy, demolując już w pierwszej rundzie cenionego Hadillaha Mohoumadiego. Ale nabył również status oficjalnego pretendenta do tytułu federacji WBC.

- Kiedy tylko dowiedziałem się o tej gali, byłem wręcz zdesperowany, aby zostać jej częścią. Zawsze pozostaję na sali treningowej i praktycznie cały czas jestem w formie. Nie zamierzam siedzieć bezczynnie i po prostu czekać, w moim wieku powinienem przecież pozostawać aktywny. Chcę więc ciągle wygrywać i uczyć się coraz to nowych rzeczy. A kiedy nadejdzie walka mistrzowska, będę na nią gotowy. Nigdy nikogo nie wyzywam do walki, ale z drugiej strony nigdy też nikomu nie odmówię. Jestem przekonany, iż stać mnie na zdominowanie kategorii super średniej i chciałbym dostać szansę, bym mógł to udowodnić - powiedział Smith.

Bilety na galę w Liverpoolu kosztują od 40 do 350 funtów. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem Smitha.