JOSEPH PARKER: ZOBACZYCIE MOJĄ NAJLEPSZĄ WERSJĘ

Duncan Johnstone, Boxingscene

2016-05-13

- Muszę boksować mądrze i w dystansie, robiąc użytek ze swojego zasięgu ramion i pracy nóg - mówi Joseph Parker (18-0, 16 KO), który w przyszły weekend spotka się z Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu federacji IBF wagi ciężkiej.

- Dużo pracujemy nad ciosami na korpus, skupiliśmy się na tym aspekcie podczas przygotowań dużo bardziej niż zazwyczaj. To bardzo ważna broń, a w przeszłości niezbyt często ją stosowałem. Tym razem zamierzam od samego początku bić dużo po dole i realizować założenia taktyczne - obiecuje Nowozelandczyk.

- Takam to taki typ zawodnika, który idzie naprzód, wywiera dużą presję i zadaje mnóstwo ciosów. Taki pressing męczy rywala, choć z drugiej strony sprawia, że on się otworzy na kontrę. Jeśli popełni błąd w swoim ataku, zamierzam go wykorzystać. Ale Takam to bardzo dobry zawodnik. Jest pewny siebie tak samo jak ja jestem, co gwarantuje trudną i twardą walkę. Dwanaście tygodni ciężkiego obozu sprawiło jednak, że nabrałem mięśni i jestem teraz dużo silniejszy. Robię w seriach ponad sto pompek. Może dla innych to nie jest jakieś osiągnięcie, ale dla zawodnika wagi ciężkiej to z pewnością dużo. Zobaczycie moją najlepszą wersję - dodał Parker.