HEARN: GDZIE BYŁ TLEN DLA KHANA, GDZIE BYŁA POMOC LEKARSKA?

Redakcja, Sky Sports

2016-05-12

Czołowy brytyjski promotor Eddie Hearn twierdzi, że wiele do życzenia pozostawiała praca zespołu medycznego po walce Saula Alvareza (47-1-1, 33 KO) z Amirem Khanem (31-4, 19 KO).

W miniony weekend Meksykanin ciężko znokautował Anglika w szóstej rundzie. Minęła dłuższa chwila, zanim Khan odzyskał świadomość i zdołał się dźwignąć z maty.

- Nie był to przyjemny widok. Nie podobało mi się też coś jeszcze. Gdzie była maska z tlenem? Gdzie była pomoc lekarska dla Amira? Ludzie stali na nim, sędzia liczył, przyszedł ochroniarz, który machał nad Khanem ręcznikiem. A to był okropny nokaut - powiedział Hearn.

Szef stajni Matchroom Boxing, promotor Kella Brooka (36-0, 25 KO), niedoszłego rywala Khana, dodał, że po tak bolesnej porażce bokser z Boltonu powinien się poważnie zastanowić nad swoją przyszłością.

- To znakomity zawodnik, miał wspaniałą karierę, ale ile można być nokautowanym. Każdy kolejny nokaut był bardziej druzgocący niż poprzedni, a ten sobotni to już zupełnie inny poziom - oświadczył.