BETERBIJEW CELUJE W KOWALIOWA JESZCZE W TYM ROKU

Redakcja, Informacja prasowa

2016-05-12

Jeszcze w tym, a jeśli nie, to na początku przyszłego roku może dojść do walki Siergieja Kowaliowa (29-0-1, 26 KO) z Arturem Beterbijewem (9-0, 9 KO), twierdzi obóz tego drugiego.

Rosjanie mają ze sobą na pieńku od czasów amatorskich, a Beterbijew wielokrotnie zapowiadał, że tak jak przed laty, tak i teraz, już na ringu zawodowym, pokona "Krushera" i odbierze mu pasy w wadze półciężkiej.

- Artur to kolejna supergwiazda boksu w Quebecu - mówi o mieszkającym w Kanadzie pięściarzu Yvon Michel, szef promującej go grupy GYM. - Miał ostatnio kontuzję ramienia, ale przeszedł operację i wszystko zostało naprawione. Chcemy mu zrobić trzy walki w 2016 roku. Celujemy w Kowaliowa pod koniec roku lub na początku 2017 - dodał.

Beterbijew jest norowany na drugim miejscu w rankingu IBF i na czwartym w WBO i WBA. Mistrzem wszystkich tych federacji jest Kowaliow, który powróci na ring 11 lipca w swojej ojczyźnie, gdzie zmierzy się z Isaaciem Chilembą. Ma już też plany na jesień, ale zamierza boksować nie z Beterbijewem, tylko Andre Wardem.

Beterbijew w kolejnym pojedynku zmierzy się 4 czerwca w Montrealu z Argentyńczykiem Ezequielem Osvaldo Maderną (23-2, 15 KO).