ROACH: POSTOŁ POKONA CRAWFORDA TAK SAMO JAK MATTHYSSE

Redakcja, Boxingscene

2016-05-11

- To znakomita okazja, by pokazać światu dwóch najlepszych zawodników tego limitu - mówił wczoraj Terence Crawford (28-0, 20 KO), mistrz świata wagi junior półśredniej federacji WBO, który 23 lipca na ringu w MGM Grand w Las Vegas spotka się z championem według WBC, Wiktorem Postołem (28-0, 12 KO).

- Długo czekałem na taką walkę i jestem wdzięczny promotorom za to, że do niej doprowadzili - ripostuje Ukrainiec, którego jakiś czas temu sławny Freddie Roach namaścił na nową gwiazdę ringów zawodowych. Ten zaś odwdzięczył się mu niespodziewanym zwycięstwem przed czasem w październiku nad faworyzowanym Lucasem Matthysse.

- Wiktor zunifikuje pasy i upora się z Crawfordem tak samo jak zrobił to z Matthysse. To będzie rywalizacja na płaszczyźnie zawodników, ale również trenerów. W moim odczuciu to może być poważny kandydat do miana walki roku. Po raz drugi z rzędu spotkamy się z najlepszym zawodnikiem w swoim limicie i Wiktor znów zrobi swoje. Na pewno będzie przygotowany na Crawforda - dodał sam Roach.