ZAWODNICY HAYMONA RYWALAMI JOSHUY?

Redakcja, ESPN

2016-05-07

Pierwsza obrona pasa IBF wagi ciężkiej 25 czerwca z Dominicem Breazeale'em (17-0, 15 KO) to nie dzieło przypadku. Wygląda na to, że panujący na tronie Anthony Joshua (16-0, 16 KO) sprawdzi jeszcze kilku Amerykanów.

Kiedy Charles Martin zdobył w przedziwnych okolicznościach na skutek kontuzji rywala tytuł mistrzowski, każdy chciał spotkać się właśnie z nim. Ostatecznie trochę przypadkowy champion przyjechał do Londynu na starcie z Joshuą. Poza ogromnymi pieniędzmi, promotor Anglika skusił przeciwnika jeszcze jednym argumentem.

Jak podaje Dan Rafael, Joshua dostał swoją szansę, ale w zamian pierwsze dwie, może nawet trzy dobrowolne obrony tytułu, stoczy przeciwko zawodnikom związanym z Alem Haymonem. Bo przecież Martin to był również pięściarz Haymona. I dlatego również dopięto kilkadziesiąt godzin temu umowę ze stacją Showtime, z którą Haymon współpracuje od dawna. Co to oznacza w praktyce?

- Spodziewajcie się, że poza Breazeale'em Joshua może wkrótce spotkać się z takimi zawodnikami jak Chris Arreola czy Gerald Washington - stwierdził znany dziennikarz.