Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-05

 


PREZYDENT WBC: JEŚLI KHAN WYGRA, BĘDZIE MIAŁ WYBÓR

Amir Khan (31-3, 19 KO) pozostaje oficjalnym pretendentem do tronu federacji WBC wagi półśredniej, lecz w sobotę zaatakuje pas WBC w dywizji średniej, mierząc się z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO). Lepszy z tej dwójki w kolejnej obronie będzie musiał skrzyżować rękawice z Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO), choć Anglik w razie zwycięstwa będzie miał większe pole manewru niż Canelo.


ŚWIERZBIŃSKI: JESZCZE PARĘ WALK STOCZĘ

Jakiś czas temu gościliśmy z kamerą w Białymstoku, gdzie mieliśmy okazję chwilę porozmawiać z Robertem Świerzbińskim (15-5-1, 3 KO). Wtedy jeszcze nie wiedział na sto procent, czy zaboksuje w Tarnowie, ale dziś już wiemy, że w sobotę skrzyżuje rękawice z Ilją Charlamałem (6-1, 3 KO).


JOSHUA: NIE POGRYWAJ ZE MNĄ - BREAZEALE: ZNOKAUTUJĘ CIĘ

- Fajnie jest znów wrócić do Londynu., ale nie przybywam tu tylko po to, by dotrwać do ostatniego gongu i przegrać na punkty. Ja tu wracam po zwycięstwo - zapowiada zmotywowany Dominic Breazeale (17-0, 15 KO), który już 25 czerwca w Londynie zmierzy się z Anthonym Joshuą (16-0, 16 KO), mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBF.


WALKA ANDRE WARDA MOŻE NIE DOJŚĆ DO SKUTKU

Andre Ward (29-0, 15 KO) przed listopadowym starciem z Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO) na szczycie wagi półciężkiej bardzo chciał stoczyć jeszcze jedną walkę na zdjęcie ringowej rdzy. Sprawa jest obecnie dopinana, lecz występ "SOG" z powodów finansowych stanął teraz pod znakiem zapytania.

ZAPOMNIANY MISTRZ - JOSE NAPOLES

Wspaniały czempion wagi półśredniej Jose Napoles (81-7, 54 KO) był doskonale wyszkolony technicznie, a jego piekielnie mocne i precyzyjne ciosy siały popłoch i zniszczenie w szeregach jego rywali. Szczególnie ulubioną bronią kubańskiego jastrzębia był świetny lewy sierpowy, którym wzorcowo karcił i demolował przeciwników. Przypominamy Wam sylwetkę tego zawodnika.


HAYE CZY JOSHUA? HOLYFIELD POSTAWIŁBY JESZCZE NA DAVIDA

David Haye (27-2, 25 KO) tak jak przed laty Evander Holyfield zunifikował trzy pasy kategorii cruiser, by potem sięgnąć po tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Niedawno wrócił ze sportowej emerytury, odprawił szybko pierwszego rywala, a angielski kibic zastanawia się, co by było gdyby "Hayemaker" stanął naprzeciw Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO), aktualnego króla wagi ciężkiej federacji IBF.


RAFAŁ JACKIEWICZ: MAM CIEKAWE OFERTY

- Pomimo porażki w ostatniej walce, na brak ciekawych ofert nie mogę narzekać. Na dzień dzisiejszy biorę pod uwagę dwa kierunki, Hiszpanię i Kanadę - zdradził w rozmowie z BOKSER.ORG boksujący w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz (48-15-2, 22 KO), który w zeszłym miesiącu uległ w rewanżu na punkty Michałowi Syrowatce.ZAPOMNIANY MISTRZ - CARMEN BASILIO

Słynący z twardych pięści, jedynego w swoim rodzaju "ciągu" na przeciwnika i ogromnego serca do walki Carmen Basilio (56-16-7, 27 KO) urodził się 2 kwietnia 1927 roku w mieście Canastota. Tym samym, gdzie znajduje się słynny International Boxing Hall of Fame, który powstał właśnie po to, aby upamiętnić ringowe dokonania tego legendarnego zawodnika.