WASILEWSKI: GŁOWACKI-USYK W POLSCE LUB USA

W Polsce lub Stanach Zjednoczonych dojdzie do walki mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z obowiązkowym pretendentem Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) - poinformował współpromujący pięściarza z Wałcza Andrzej Wasilewski.

Obóz Ukraińca liczył na to, że pojedynek uda się sprowadzić do ojczyzny pretendenta. Wasilewski podkreślił jednak, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

- Tak jak myślałem, Gówka-Usyk będzie w Polsce lub USA. Daty żadnej nie ma. Wiemy jednak już, że z Ukrainy żadnej "cudownej" oferty nie będzie - napisał na Twitterze. Dodał, że z dwóch wspomnianych lokalizacji zdecydowanie bardziej prawdopodobną są Stany Zjednoczone. Szansę na to, aby walka odbyła się w Polsce, ocenił na zaledwie 25%. - Niestety. Wstyd, że nie ma w Pl pieniędzy na walkę jedynego naszego championa - stwierdził.

Władze World Boxing Organization w kwietniu nakazały obozom obu pięściarzy przystąpienie do negocjacji w sprawie mistrzowskiej batalii. Jeżeli w ciągu 30 dni nie zostanie osiągnięte porozumienie, zarządzony zostanie przetarg. W nim minimalna stawka będzie wynosić 300 tysięcy dolarów.

Głowacki zdobył pas mistrzowski w sierpniu ubiegłego roku. Bronił go do tej pory raz - 16 kwietnia wypunktował Steve'a Cunninghama, po drodze czterokrotnie posyłając doświadczonego Amerykanina na deski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 04-05-2016 11:20:25 
W Polsce na pewno tej walki nie będzie - nikt nie zna Głowackiego, Usyka tym bardziej.

Stany chyba najlepszą opcją. Niby obu pewnie miejsce nie robi wielkiej różnicy, ale Usyk gdzieś tylko raz walczył poza Ukrainą, z jakimś tam bumem, więc może akurat USA by go nieco spięło. Tam kibiców więcej na pewno by miał Głowacki.

Mimo wszystko i tak stawiam na Ukraińca.
 Autor komentarza: basu00
Data: 04-05-2016 11:23:25 
nikomu zle nie życze ale życze aby Usyk dostał lekcje życia i lekcje pokory i grube lanie od Głowackiego...
 Autor komentarza: tolek78
Data: 04-05-2016 11:50:25 
Dobrze jakby była w USA chociaż PPV by nie było bo jak w Polsce czy na Ukrainie to przyjdzie nam zapłacić za oglądanie tego pojedynku.Polsat potrafił zrobić PPV na Wawrzyka w walce o "prawie"mistrzowski pas to tym bardziej w tym przypadku by to uczynił.

Ta w ogóle to jakoś Wasylowi nie wierzę Ukraińscy oligarchowie sięgną do kieszeni i według mnie wygrają przetarg na organizacje tego pojedynku
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 04-05-2016 12:36:38 
Im bardziej i wiecej słyszę że Wasyl nie zorganizuje walki na Ukrainie tym bardziej jestem w stanie mu nie wierzyć. W Polsce na pewno nie będzię, w USA no być może ale Ukraińcy wygrają przetarg mogę się założyć i walka będzie na 99% na Ukrainie
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 04-05-2016 13:23:40 
Ukraina jako otwarcie wrogi nam kraj może chcieć zorganizować to "po kosztach" tylko by to wykorzystać wizerunkowo. Walka tam to najgorszy możliwy scenariusz.
My chcielibyśmy oczywiście w Polsce, ale dla Głowackiego najlepiej żeby walka odbyła się w USA bo to byłaby kontynuacja obranej strategii.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 04-05-2016 14:10:18 
jest szansa że Główka coś tam otrzyma za tę walkę ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.