POWIETKIN-WILDER: GRANAT SPARINGPARTNEREM 'SASZY'

Per Ake Persson, Boxingscene

2016-04-22

Sztab Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) robi co w jego mocy, by "Sasza" był jak najlepiej przygotowany do odebrania pasa WBC wagi ciężkiej Deontayowi Wilderowi (36-0, 35 KO). To się oczywiście wiąże również z mocnymi sparingpartnerami.

Ostatnio coraz poważniej w kontekście przyszłości wagi ciężkiej mówi się o pewnym mocno bijącym Szwedzie, który mierzy aż 202 centymetry. To wciąż młody jak na standardy królewskiej kategorii, 25-letni Adrian Granat (12-0, 11 KO). Właśnie on jest obecnie sparingpartnerem Powietkina.

- Nic dziwnego, że dostał taki angaż. Przecież jest wysoki, bardzo szybki, a przy tym bije równie mocno jak najlepsi - mówi zadowolony ze swojego pupilka promotor Erol Ceylan. Szwed zresztą był już wcześniej zapraszany na obozy Kliczki, Pulewa czy Whyte'a.

Po sparingach z oficjalnym challengerem do tronu WBC Granat zrobi sobie kilka dni wolnego i rozpocznie swoje przygotowania, tym razem do łatwiejszej walki. 4 czerwca czeka go starcie ze słabiutkim Saulem Farahem (59-20-3, 52 KO).

Przypomnijmy, że do konfrontacji Powietkina z Wilderem dojdzie 21 maja na ringu w Moskwie.