WBO NAKAZUJE WALKĘ GŁOWACKI-USYK

Yuri Tarantin, boxingscene.com

2016-04-20

Federacja World Boxing Organization rozesłała pismo, w którym nakazuje obozom czempiona wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) oraz oficjalnego pretendenta Aleksandra Usyka (9-0, 9 KO) rozpoczęcie negocjacji w sprawie mistrzowskiej batalii.

Ukrainiec doznał niedawno kontuzji i musiał się wycofać z kolejnego startu. Wydawało się, że czeka go dłuższa przerwa, a pięściarz z Wałcza będzie mógł stoczyć jeszcze jedną walkę w dobrowolnej obronie tytułu. Okazuje się jednak, że ukraiński obóz nie zamierza czekać.

- Zaproponowaliśmy sztabowi Polaka pojedynek w lipcu lub sierpniu - mówi Aleksander Krassiuk, przedstawiciel promującej mistrza olimpijskiego z Londynu grupy K2.

Przedstawiciele obu zawodników mają 30 dni na osiągnięcie porozumienia odnośnie organizacji pojedynku. Jeśli to się nie uda, zarządzony zostanie przetarg. Grupa K2 nie ukrywa, że zależy jej na tym, by pojedynek odbył się w ojczyźnie pretendenta, gdzie 29-latek cieszy się bardzo dużą popularnością.

- Wszyscy na Ukrainie czekają na to wydarzenie. Z całych sił będziemy się starać sprowadzić walkę na Ukrainę - powiedział Krassiuk.

Głowacki zdobył pas WBO w sierpniu ubiegłego roku, zwyciężając przez nokaut Marco Hucka. W pierwszej obronie pokonał w miniony weekend na punkty Steve'a Cunninghama.