TRENER CANELO: DO WALKI Z GOŁOWKINEM KIEDYŚ DOJDZIE

Redakcja, LA Times / ESPN Deportes

2016-04-17

Eddy Reynoso, jeden z trenerów Saula Alvareza (46-1-1, 32 KO), zapewnił, że Meksykanin skrzyżuje rękawice z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO). Nie jest jednak pewny, kiedy to nastąpi.

- Do tej walki dojdzie. Kiedyś, w swoim czasie - powiedział.

Kazach od dłuższego czasu jest obowiązkowym pretendentem dla "Canelo", mistrza WBC w wadze średniej, ale na mocy grudniowych ustaleń z federacją obaj pięściarze mogą stoczyć po jeszcze jednej walce, zanim spotkają się w ringu. I tak Gołowkin zaboksuje 23 kwietnia z Dominikiem Wade'em (18-0, 12 KO), Alvarez zaś 7 maja z Amirem Khanem (31-3, 19 KO).

- Mówienie teraz o tym pojedynku to brak szacunku dla rywali Gołowkina i "Canelo", którzy są niebezpiecznymi zawodnikami. Dopiero po ich najbliższych walkach zawodnicy będą mogli zdecydować, co zrobić dalej - skomentował Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

Obóz Alvareza póki co w ogóle nie myśli o "GGG". Priorytetem jest Khan i budowanie "Canelo" na gwiazdę numer jeden w bokserskim świecie.

- To dla nas bardzo ważny moment, ważne zwycięstwo. Po tym, jak Pacquiao i Mayweather przeszli na emeryturę, boks potrzebuje nowej twarzy. Ludzie chcą oglądać "Canelo", nawet ci, którzy na co dzień nie śledzą boksu. MMA odbiera pięściarstwu kibiców, a my musimy ich odzyskać - stwierdził Reynoso.