ZNÓW WOJNA I ZNÓW WYGRANA GŁOWACKIEGO!

2016-04-17

Bardzo trudna przeprawa zakończona sukcesem. Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) aż cztery razy rzucił Steve'a Cunninghama (28-8-1, 13 KO) na deski, dzięki czemu wygrał na punkty i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBO!

GŁOWACKI-CUNNINGHAM: JAK DOKŁADNIE PUNKTOWALI SĘDZIOWIE >>>

"Główka" zaczął spokojnie. Stojąc szeroko na nogach obniżał pozycję, starając się doskoczyć od czasu do czasu w półdystans. Nie mógł dosięgnąć lewym sierpem wyższego Amerykanina, więc markował lewy sierp i szybko poprawiał jeszcze jednym lewym. W taki sposób dwukrotnie trafił pretendenta w pierwszej rundzie.

BOXREC: GŁOWACKI NA SZCZYCIE >>>

Na początku drugiej odsłony Polak trafił Cunningham krótkim lewym sierpem, posyłając go po raz pierwszy na deski. Challenger wstał i szybko chciał odpowiedzieć, jednak Krzysiek przepuścił jego prawy, po odchyleniu skontrował swoim lewym i mieliśmy drugi nokdaun. Pięściarz z Filadelfii nie był jednak mocno ranny i dotrwał do przerwy.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: ZDOMINUJĘ WAGĘ JUNIOR CIĘŻKĄ >>>

Po niej popularny "USS" w myśl najlepszą obroną jest atak przyjął otwarte wymiany. Lepiej w nich czuł się silniejszy fizycznie Polak. Pomimo dużo mniejszej rozpiętości ramion to on sięgał rywala. A ten wchodził nagminnie w półdystans w wymianę z naszym rodakiem. W czwartej rundzie sytuacja między linami trochę się uspokoiła, a przy okazji wyrównała. Podobnie wyglądały kolejne trzy minuty.

GŁOWACKI-CUNNINGHAM: STATYSTYKI CIOSÓW >>>

Cunningham zaczął korzystać na półmetku ze swojego bajecznego zasięgu ramion, wynoszącego aż 208 centymetrów. Z kolei Krzysiek trochę za bardzo nastawił się na mocną kontrę i kilka razy się zamachnął zbyt obszernym sierpem. Prawa powieka Steve'a zaczęła lekko puchnąć. Po słabszej rundzie numer sześć, Głowacki wrócił lepszą "siódemką". Ósme starcie znów bliskie, chyba z lekką przewagą Krzysztofa, lecz w dziewiątej kontrolę przejął Amerykanin, dwukrotnie trafiając swoim lewym sierpowym z doskoku.

GŁOWACKI I LEBIEDIEW MOGLIBY POWALCZYĆ O PAS THE RING >>>

Znakomita była runda dziesiąta. Łapiący wiatr w żagle Cunningham ruszył do ataku, ale nadział się na krótki prawy Krzyśka i po raz trzeci wylądował na tyłku. Polak ruszył, jednak tym razem to on nadział się na prawy sierp przeciwnika, po którym aż przysiadł. Na szczęście obyło się bez liczenia. Tym razem to Cunningham ruszył do szturmu, by nadziać się na lewy Głowackiego. Teraz to on był ranny i klinczował. Ta trzyminutowa wojna, wygrana przez "Główkę", kosztowała go niestety sporo i w jedenastym starciu przeżywał lekki kryzys. Przed ostatnią rundą Fiodor Łapin wychodził z siebie mobilizując swojego podopiecznego.

FIODOR ŁAPIN: KRZYSIEK CAŁY CZAS SIĘ ROZWIJA >>>

Głowacki miał zadyszkę, ale pół minuty przed ostatnim gongiem w wymianie znów trafił krótkim prawym na szczękę, posyłając Cunninghama po raz czwarty na deski i przypieczętowując tym samym swój sukces. Sędziowie punktowali 116:108 i dwuktornie 115:109 - wszyscy na korzyść Krzyśka! Brawo! Teraz "Główkę czeka spotkanie z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) - oficjalnym pretendentem narzucanym przez władze organizacji. Minimalna stawka przystąpienia do przetargu wynosi 300 tysięcy dolarów.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: WALKA Z LEBIEDIEWEM TO WIELKIE MARZENIE >>>