CHCIAŁ ODGRYŹĆ RYWALOWI UCHO, ZNOKAUTOWAŁ GO TRENER (WIDEO)

Redakcja, news.com.au

2016-04-11

Podczas piątkowej gali w Monachium austriacki bokser wagi junior ciężkiej sięgnął po zagrywkę z repertuaru Mike'a Tysona, próbując odgryźć rywalowi ucho. Spotkała go za to bolesna kara - został znokautowany przez trenera przeciwnika.

Astrit Klimenta i Andrej Pesić zmierzyli się podczas zawodów w Eisbach Studios. Temu pierwszemu puściły nerwy i na środku ringu ugryzł rywala niczym "Żelazny" Mike Evandera Holyfielda w 1997 roku. Tak jak wtedy, walka została szybko przerwana, ale pomimo kończącego pojedynek gongu ostatni cios jeszcze nie padł.

Ten należał do Aleksandra Petkovicia, byłego zawodnika wagi junior ciężkiej i ciężkiej, który odniósł na zawodowym ringu 50 zwycięstw i boksował m.in. z Johnnym Nelsonem i Firatem Arslanem. Dzisiaj 35-latek pracuje jako trener, między innymi Pesicia. Kiedy zobaczył haniebny faul jego przeciwnika, wparował do ringu i wdał się w dyskusję z Klimentą. Krewki Austriak nie miał jednak tego dnia ochoty na rozmowy - zaraz zahaczył szkoleniowca prawym sierpem, a ten odpowiedział dwa razy silniej lewym. Nogi ringowego brutalna nagle zrobiły się jak makaron i tylko dzięki linom i pomocy sekundanta nie poleciał na matę.

- Spodziewał się prawej, a ja zrobiłem krok w tył i grzmotnąłem go lewą na szczękę - skomentował Petković.