ADAMEK: SĘDZIA POPEŁNIŁ BŁĄD

Tomaszowi Adamkowi (50-5, 30 KO) trudno jest pogodzić się z porażką z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO). "Góral" przekonuje, że gdyby Leszek Jankowiak odesłał go do narożnika na minutę, bo przecież gdy padał, zabrzmiał gong, to doszedłby do siebie i kontynuował walkę.

- To był błąd sędziego, poddał mnie zbyt wcześnie. Nie protestowałem, bo przecież i tak nie mogłem już nic więcej zrobić. Przecież go nie uderzę. Nie byłem mocno zamroczony. Padłem, lecz wstałem szybko i dalej chciałem walczyć. Dużo bardziej zraniony byłem w konfrontacji z Travisem Walkerem - przekonuje były mistrz świata dwóch kategorii.

Przypomnijmy, że po wszystkim obóz "Górala" złożył protest.

- Moim zdaniem dobrze się stało, że debatujemy o tym, czy sędzia zbyt wcześnie nie przerwał pojedynku, niż mielibyśmy dyskutować, czy przypadkiem nie przerwał go zbyt późno - wtrącił do dyskusji inny "ciężki", Mariusz Wach.

Po dziewięciu rundach Adamek prowadził na wszystkich kartach 88:83.

Autor komentarza: krzysiek34
Data: 10-04-2016 08:36:33
Jeżeli sędzia wyliczy do 10 i zawodnik ciągle ma mętny wzrok albo się chwieje to sędzia musi zakończyć nawet jeżeli zabrzmiał w międzyczasie gong na przerwę. Takie są przepisy.
 Autor komentarza: GaD1
Data: 10-04-2016 08:57:04
Zaczyna się. Najpierw było: "przegrałem, taki jest sport", później: "kończę karierę, nie mogę dać z siebie tyle co kiedyś", a teraz po kilku dniach już zrzut na sędziego. Najdalej do końca przyszłego tygodnia Adamek zażąda rewanżu na następnym PBN, bo będzie uważał, że powinien wygrać.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 10-04-2016 09:03:04
Będzie rewanż hihiihh.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 10-04-2016 09:10:36
hmm..no troche tak jest..przeciez Adamek mial minute spokoju na dojscie do siebie..mysle ze Tomek jeszcze wyjdzie do ringu..szkoda bedzie zakonczyc bylo nie bylo dobra kariere nokautem z rak sredniaka..
 Autor komentarza: Vroo
Data: 10-04-2016 09:16:56
Przecież Jankowiak nawet się nie obejrzał czy Molina wrócił na swoje miejsce, tylko od razu rzucił się do wyliczania, a nawet człowiek który się potknął i przewrócił na wznak nie wstanie specjalnie szybciej od Adamka. Nie żeby mi mi było żal, bo wcześniej czasami sędziowie dawali Adamkowi wygraną (np. Cunn 2), ale tutaj faktem jest że polski sędzia na polskiej gali okradł go ze zwycięstwa. Tacy jesteśmy gościnni.
 Autor komentarza: wyso
Data: 10-04-2016 09:18:46
sędzie się pośpieszył powinien kontrolować ile zostało ewentualnie do końca rudny a tam ile 2 sekundy?? Pamiętacie jak Banks został znokautowany asz piana poszła mu z ryja, a sędzia go puścił i Adamek go skończył na tym polega boks.
ps. Adamek nie powinien już wychodzić i walczyć szkoda zdrowia.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 10-04-2016 09:35:42
Ale jak mu dali w prezencie wygrana z Chambersem i jak Duva interweniowala na ringu i zmienili wynik walki z Cunninghamem i dali Adamkowi zwyciestwo to nie mowil ze to blad sedziego.

Zenada. Niech on juz odejdzie i oszczedzi wstydu.
Data: 10-04-2016 09:54:48
Polacy wykupia PPV na rewanz z Molina.
Polak glupi,gowno kupi.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 10-04-2016 10:26:58
Adamek dawno tak dobrze nie wygladał jak w walce z niewygodnym Molina .Z kolei Jankowiak na duze gale nie nadaje sie do sedziowania jesli by puscił walke Adamek wygrałby z Molna zreszta w momencie kiedy Jankowiak liczył wstawajacego Adamka Molina chodził z neutralnego naroznika do niebieskiego.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 10-04-2016 10:37:51
Ogolnie sytuacja wyglada tak ze adamek dotal ciezka bombe wstawal leniwie na 9-10 i nie robil tego tak szybko jak mowi. Ale tez przeciez kazdy zna adamka i wiemy ze moze nie ma juz tytanowej szczeki ale nadal stalowa i jak wstal to by na 99% doszedl do siebie i pewnie wygral walke.
Nie robi sie takich numerow w swoim kraju swojemu zawodnikowi ktory w perspektywie ma zakoczenie kariery albo walke o pas. Jankowiak ewidentnie nie dzwignal i o ile w walce zimnoch mollo moza przyznac mu racje chociaz tez mozna spojrzec na w dwie strony o tyle tu jako ze byla minuta przerwy wrecz MUSIAŁ dac adamkowi szanse. Na calym swiecie wrecz sie naciaga zasady dla swoich rodakow, a u nas sie gnebi. Rekowski, powiedzmy Zimnoch i teraz Adamek.
Co prawda w walce Glowki z Huckiem liczyli do 15-20 ale tam sytuacja byla inna. Chcieli puscic zamroczonego Krzyska, aby udawany niemiec w spektakularny sposob zadebiutowal w usa brutalnie konczac Polaka. A ze sie nacial/nacieli coz, zycie:)
Nie bedzie zadnego rewanzu no nic to molinie nie daje 0oza ryzykiem i ucieknieciem wyplaty
 Autor komentarza: Grande
Data: 10-04-2016 11:11:48
Za to Adamek tak się rwał do kontynuowania walki, że sędzia musiał go powstrzymywać :)
Jak wyżej. Łeb spuszczony, mętny wzrok, zrezygnowany.
Data: 10-04-2016 11:16:08
I jeszcze to pierdolenie, jak Adamek dobrze nie wyglądał. Na tle stylu boksowania, a raczej nie boksowania leniwego MOliny, wielu bokserów wyglądałoby OK. Oczywiście do momentu otrzymania konkretnej bomby, wyprowadzonej raz na kilka rund.
 Autor komentarza: Kadej
Data: 10-04-2016 11:28:31
Maniek1986
Adamek na 10 był nieźle zamroczony, to że w ogóle wstał tak szybko po takiej bombie to cud. Owszem mógł puścić dalej, na jego miejscu puściłbym dalej walkę., ale żadnego wałka nie było.
 Autor komentarza: Keraj
Data: 10-04-2016 11:39:08
Jaki ten Adamek jest żałosny i fałszywy...
 Autor komentarza: boxing
Data: 10-04-2016 12:03:38
Niestety Adamek ma racje to już druga gala wypaczona przez nadgorliwość sędziów.
To nie zawody w szkole sportowej ale boks zawodowy.

Tak to niestety wygląda.

Wystarczy przypomnieć w jakim stanie wygrywał Lebiediew.
 Autor komentarza: skud
Data: 10-04-2016 12:18:46
Wczoraj Josuha-Martin rownierz wallka IBF.Decyzja sedziego,ktora moze zniwelowac protest ME do IBF.Martin w porownaniu z Adamkiem wygladal zdecydowanie lepiej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-04-2016 12:20:00
Kolejny błąd sędziego po Zimnochu i Rekowskim.

Na następną galę niech dopłacą i wezmą kogoś kto błędów nie zrobi.

Adamek ma rację że sędzia liczył za szybo i mógł go puścić na przerwę.
Z drugiej strony Adamek ma już swoje lata i mogło się skończy różnie.
Argumentów na Molinę nie miał, ale mogło być jak z Dawsonem.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 10-04-2016 12:21:15
Adamek niech lepiej już sobie da spokój. Z Moliną pokazał się z dobrej strony, ale nie przeskoczy pewnych granic. Jego siła ciosu jest wręcz żałosna jak na tę kategorię a Molina gdy trafił to przestawiał Adamka jak chciał. Mimo iż Eric zbierał sporo na twarz, wydawało się, że gdy ruszy dupsko to skończy kicającego Adamka i tak też się stało. Adamek odczuł każdy mocny cios i to było widać. Tomek nie ma czego szukać w boksie, bo młodszy już nie będzie a HW nie jest dla niego.
 Autor komentarza: samurai
Data: 10-04-2016 12:38:05
Adamek w swoim stylu!
Zaczyna pi....c jakies bzdety ze nie byl zamroczony itd. Niech sie idzie pomodlic i podziekowac Bogu ze sedzia mu oszczedzil troche zdrowia bo jeszcze troche zycia przed nim.
Zenujacy gosc! Koncz wsc wstydu oszczedz!!!
 Autor komentarza: cut
Data: 10-04-2016 12:58:29
za szybko liczyl, nie kontrolowal czy przeciwnik jest w neutralnym narozniku, wszystko dzialo sie po gongu, adamek polak, do tego to byl pierwszy kd, o czym tu jeszcze möwic, poprostu sedzia nie nadaje sie na takie gale, poniewaz nie rozumie na czym to wszystko polega. A to ze adamek ma za slaby cios to jest calkiem inna sprawa, ktöra w tym miejscu nie ma nic do rzeczy, dobrze mu szlo, i w tym dniu byl lepszym bokserem, zwlaszcza ze warunki na tle moliny ma slabsze. Dostal bombe wstal, wiec przynajmniej wypada zadac "poszkodowanemu" pytanie czy chcesz dalej walczyc.
 Autor komentarza: malyboyy
Data: 10-04-2016 14:03:19
Wchodze na polszatsport.pl a tam tytuł w stylu "Adamek: miałem bić sędziego?" hahahahaha a nawet się nie zająknął jak przerwano walkę.

Niegdyś wielki sportowiec, niestety ostatnie lata to żenada i komedia w jego wykonaniu, ale w ringu pewnie go jeszcze zobaczymy bo po szpilce też miał kończyć, ale jak jeszcze można sobie dorobić na januszach kupujących ppv to łaj not ?
 Autor komentarza: Rollins
Data: 10-04-2016 14:05:41
Wszyscy wiedzą, że sędzia popełnił błąd.

Jankowiak to dupa, nie sędzia. Nie nadaje się. Nie wytrzymuje presji. w sytuacjach kryzysowych jest bardziej spanikowany, niż pięściarz w opałach.

Nie wiem kto go zatrudnił (domyślam się), nie wiem jak to przebiegało, ale na ringowego z całą pewnością ten koleś się nie nadaje.

Może punktowym, bo tam nerwy nie takie.
Data: 10-04-2016 14:06:10
Aha! Miałem napisać:

Wszyscy wiedzą, że sędzia popełnił błąd. Po co do tego znowu wracać?
Data: 10-04-2016 16:01:27
A ja chciałbym zobaczyc Adamka jeszcze w ringu .
 Autor komentarza: Paulyester
Data: 10-04-2016 16:10:15
Zawodowy, spełniony bokser, dwukrotny mistrz świata, blisko 40 letni, zabezpieczony finansowo mąż i ojciec wygaduje takie bzdury zamiast dziękować sędziemu, że nie pozwolił by jego wielkie serce wzięło górę na mniejszymi już możliwościami.