ANTHONY JOSHUA NOWYM MISTRZEM ŚWIATA KRÓLEWSKIEJ KATEGORII!

2016-04-10

Anthony Joshua (16-0, 16 KO) do złotego medalu igrzysk olimpijskich dorzucił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF! Wspaniały Anglik szybko rozprawił się z zasiadającym dotąd na tronie Charlesem Martinem (23-1-1, 21 KO), zadając mu przy okazji pierwszą porażkę w karierze.

Ulubieniec londyńskiej publiczności od początku przejął inicjatywę. Przez pół rundy konsekwentnie bił prawym po dole, by w drugiej połowie polować już bezpośrednim prawym na górę. Tuż przed gongiem nawet trafił, lecz Amerykanin nie wydawał się specjalnie zraniony.

ANTHONY JOSHUA: SERWIS SPECJALNY >>>

Emocje rosły, jednak szybko się skończyły. Pod koniec pierwszej minuty drugiego starcia Martin ruszył do ataku, a Joshua po odchyleniu huknął prawym krzyżowym. Mistrz padł na deski. Powstał dopiero na dziewięć. W myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, chciał odpowiedzieć, lecz Anthony zrobił to samo co kilkanaście sekund wcześniej. Amerykanin znów się przewrócił, ale zanim powstał, tym razem arbiter Jean-Pierre Van Imschoot zdążył doliczyć do dziesięciu. Nokaut i nowy mistrz wszechwag!