PARKER-TAKAM NAJDROŻSZĄ WALKĄ W HISTORII NOWEJ ZELANDII

Redakcja, tvnz.co.nz / boxingscene.com

2016-03-29

Nie będzie potrzebny przetarg na organizację walki eliminacyjnej do tytułu IBF w wadze ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (18-0, 16 KO) a Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO). Obie strony osiągnęły w poniedziałek porozumienie.

Konkurs ofert miał się odbyć już w ubiegły czwartek, ale na prośbę reprezentantów pięściarzy został przełożony. Po kilku dodatkowych dniach negocjacji udało się ustalić wszystkie warunki i podpisać kontrakty. Zgodnie z przypuszczeniami do walki dojdzie 21 maja w Auckland w Nowej Zelandii. Będzie to wyjątkowy dzień dla kibiców wagi ciężkiej, bo w innych strefach czasowych boksować będą też Deontay Wilder i Aleksander Powietkin, którzy skrzyżują rękawice o pas WBC w Moskwie, a także David Haye, który nie ma jeszcze potwierdzonego rywala na galę w Londynie.

Szczegóły dotyczące pojedynku Parker-Takam mają zostać ujawnione w środę na konferencji prasowej. David Higgins z Duco Events, grupy promującej Parkera, zdradził na razie, że będzie to najdroższa walka bokserska w historii Nowej Zelandii. - Tylko na gaże zawodników wydamy ponad milion dolarów - oznajmił.

Zwycięzca majowej potyczki zyska prawo do walki o pas IBF, który dzierży w tej chwili Charles Martin. Amerykanin będzie go bronić 9 kwietnia w starciu z Anthonym Joshuą.