JONES JR: TO NIE FAIR, ŻEBY WARD WALCZYŁ Z KOWALIOWEM

Redakcja, Fight Hub TV / HoopJab

2016-03-27

Po zwycięstwie Andre Warda (29-0, 15 KO) na gali w Oakland jest już niemal pewne, że jesienią dojdzie do walki Amerykanina z Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO). Wątpliwości co do tego, czy to dobre rozwiązanie dla jego rodaka, ma Roy Jones Jr (63-9, 46 KO).

- Przerwa może i na Warda nie wpłynęła, ale sprawia, że dzieją się rzeczy, których się nie spodziewasz. To nie fair mówić, żeby walczył z najlepszym zawodnikiem w wadze, do której dopiero co się przeniósł. Powinno mu się pozwolić, żeby wszystko sobie ułożył i poczuł się komfortowo. Jeżeli miałoby to się stać dzięki kolejnej walce, niech ją weźmie, a dopiero później walczy z Kowaliowem. Po co ten pośpiech? - zastanawia się 47-latek.

Mimo wszystko Jones sądzi, że Ward może zachować status niepokonanego i zwyciężyć nawet tak wymagającego rywala, jakim jest Rosjanin.

- Lubię obu, to wielcy profesjonaliści, znakomici pięściarze, trudno jest tutaj wskazać zwycięzcę. Myślę w każdym razie, że przewaga jest po stronie Andre. Kowaliow nie walczył jeszcze z kimś z takim, zawodnikiem mającym takie wyczucie dystansu jak Andre. To on będzie musiał więcej zrobić, żeby się dostosować - ocenił.