ALBERT SOSNOWSKI: DEFINITYWNIE KOŃCZĘ KARIERĘ

Redakcja, Informacja własna

2016-03-19

Przed tym pojedynkiem Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO) zostawiał sobie jeszcze otwartą furtkę, ale pomimo zwycięstwa w drugiej rundzie nad Andrasem Csomorem (14-10-1, 12 KO) postanowił definitywnie zakończyć karierę.

- Wyszedłem do ringu trochę spięty, wdałem się w swoim stylu na wymiany, obaj dostaliśmy po kilka ciosów i mam nadzieję, że walka się podobała. Pokazała też chyba jednak, że pora kończyć. Definitywnie koniec, bo mój poziom spadał już ostatnio w dół. Dzisiejsza postawa umocniła więc decyzję, że pora zawiesić rękawice na kołku - przyznał były mistrz Europy wagi ciężkiej oraz pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBC.

- Cieszę się z faktu, że tak pozytywnie zapisałem się w historii polskiego boksu zawodowego. A co teraz? Budzą się we mnie aspiracje trenerskie. Chciałbym się dochować jakiegoś medalisty poważnych imprez w boksie olimpijskim, a jednocześnie komentując walki doczekać się kolejnych wielkich walk Polaków, jak na przykład niedawno Krzyśka Głowackiego - dodał popularny "Dragon".