WSB: MACIEJ JÓŹWIK ZADEBIUTUJE W HUSARII

Maciej Jóźwik (-52kg) jest kolejnym polskim pięściarzem, który zadebiutuje w tym sezonie w lidze World Series of Boxing (WSB). 1 kwietnia wystąpi w drużynie Rafako Hussars Poland w meczu z Argentina Condors.

Ostatnie spotkanie grupy C sezonu zasadniczego 2016 odbędzie się w Dębicy.

Wychowanek Gwardii Szczytno, który obecnie jest zawodnikiem Skorpiona Szczecin, za dwa tygodnie stoczy pierwszą w karierze walkę na ringach WSB. Jóźwik już wcześniej zdobywał międzynarodowe doświadczenie, boksując między innymi w ubiegłorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku i dwa lata temu w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Sofii.

W 2011 roku, jeszcze w barwach klubu ze Szczytna, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w wadze -49kg. Potem przeniósł się do kategorii -52kg. W niej doszedł do finału MP Seniorów 2014 w Kaliszu. W walce o złoto przegrał wtedy z ówczesnym zawodnikiem Husarii, Grzegorzem Kozłowskim.

W poprzednim sezonie Maciej wywalczył swój pierwszy krajowy tytuł, pokonując w finale w Szczecinie, a więc już przed własną publicznością, Tomasza Karysia 3:0.

W najbliższych dniach Jóźwika czekają sparingi w Anglii i Niemczech, a potem kwalifikacje olimpijskie w tureckim Samsun. Być może to on sprawi największą niespodziankę i dołączy do wicemistrza Europy Tomasza Jabłońskiego (-75kg), który jest pewny startu w Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Już wkrótce trenerzy i menedżerowie Husarii ogłoszą cały skład na ciekawie zapowiadające się spotkanie z Argentyńczykami w Dębicy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.