TRENER BARRERY: ANDRE WARD NIE JEST PEŁNOPRAWNYM PÓŁCIĘŻKIM

Abel Sanchez, sławny trener, który przygotowuje Sullivana Barrerę (17-0, 12 KO), zdaje się potwierdzać to, co kilka godzin wcześniej powiedział Andre Ward (28-0, 15 KO). - Nie uważamy go za pełnoprawnego i prawdziwego zawodnika wagi półciężkiej.

Amerykanin zdominował przez lata kategorię super średnią, lecz konflikt z byłym już promotorem sprawił, że miał długie przerwy w startach. I gdy w końcu wrócił, spotkał się z Paulem Smithem w umownym limicie 172 funtów, czyli 78 kilogramów. Kilka tygodni później ogłosił, że na stałe przenosi się do wagi półciężkiej. Jego pierwszym rywalem 26 marca będzie właśnie Barrera.

FONFARA: PRZEJŚCIE WARDA DO WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ DOBRE DLA CAŁEJ DYWIZJI >>>

- W mojej opinii Andre musi najpierw udowodnić, że naprawdę należy do wagi półciężkiej. Tym razem spotka się z prawdziwym "półciężkim", w dodatku mającym kubańskie podstawy boksu. Jeśli Ward będzie potrafił sobie z tym poradzić, utrzymać mocne ciosy Sullivana i wygrać, wtedy uznam go za pełnoprawnego pięściarza tego limitu. Moim zdaniem nie nie da sobie rady z bardzo mocnymi ciosami mojego podopiecznego - powiedział Sanchez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap
Data: 17-03-2016 08:02:43 
Z utęsknieniem czekam na taką sytuację ale czy to zaskoczy zobaczę.Nie lubię tego przemądrzałego rzemieślnika tak wychwalanego na tym forum.Ale jak nie Barrera to w dalszej perspektywie Kovaliow i dechy pewne.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 17-03-2016 09:01:42 
Andre Ward był zawsze dużym superśrednim. Górował tężyzną fizyczną nad rywalami. Widać było, że prawdopodobnie sporo zrzuca przed walkami. Więc nie bardzo rozumiem co Sanchez chce powiedzieć.

Zresztą przynależność do wagi zależy raczej od anatomii człowieka, a nie od tego jak sobie radzi.

Czyżby jednak zaczęli poważniej traktować Barrerę, poważniej potraktowali jego buńczuczne zapowiedzi i już szykują grunt pod usprawiedliwienie dla słabszej postawy Amerykanina?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.