Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-12

 


N'JIKAM vs MENDY - GORĄCO NA WAŻENIU (ZDJĘCIA)

Hassan N'Dam N'Jikam (31-2, 18 KO) wraca dziś wieczorem po nieudanym ataku na tron IBF wagi średniej. Z kolei Patrick Mendy (16-9-1, 1 KO) wraca po porażce z Kamilem Szeremetą. Dla obu będzie to więc niezwykle ważna walka, a emocje dały o sobie znać już wczoraj wieczorem podczas ceremonii ważenia.
TRENER POWIETKINA: DOKŁADNIE PRZEANALIZOWALIŚMY BŁĘDY WILDERA

Od kiedy Iwan Kirpa stanął w narożniku Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO), ten zrobił wyraźny progres, odprawił przed czasem czterech mocnych rywali, a teraz szykuje się do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC z panującym na tronie Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). Szkoleniowiec Rosjanina zapewnia natomiast, że zna dobrze rywala i błędy jakie ten popełnia.BRAHMER ZNÓW LEPSZY OD GUTKNECHTA

Ponad trzy lata temu Jurgen Brahmer (48-2, 35 KO) pokonał Eduarda Gutknechta (29-4-1, 12 KO), odbierając mu tytuł mistrza Europy. Dziś to on bronił pasa, ale mistrza świata federacji WBA Regular w wadze półciężkiej. I zwyciężył w podobnych okolicznościach jak za pierwszym razem.


W MAJU WALKA PULEWA Z CHISORĄ PLUS OBRONA CULCAYA?

Tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej pozostaje nieobsadzony i już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że do walki o wakujący pas EBU przystąpią Kubrat Pulew (22-1, 12 KO) oraz Dereck Chisora (25-5, 17 KO), czyli dawni mistrzowie Starego Kontynentu. Powoli znamy coraz więcej szczegółów odnośnie tej konfrontacji.

THURMAN vs PORTER ORAZ MARES vs CUELLAR 25 CZERWCA

Dziś w nocy miało dojść do elektryzującej walki Keitha Thurmana (26-0, 22 KO) z Shawnem Porterem (26-1-1, 16 KO), lecz wypadek samochodowy i niedyspozycja tego pierwszego sprawiły, że wszystko trzeba było przekładać. Teraz ogłoszono, że spotkają się dopiero 25 czerwca. Wkrótce poznamy dokładną lokalizację.