PROMOTOR STEVENSONA: LUDZIE FONFARY CHCĄ DUŻYCH PIENIĘDZY

Redakcja, journaldemontreal.com

2016-03-11

Yvon Michel, promotor mistrza świata WBC w wadze półciężkiej Adonisa Stevensona (27-1, 22 KO), potwierdził, że jego kolejnym rywalem może być Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO). Zaznaczył jednak, że Polak żąda dużych pieniędzy i nie udało się jeszcze osiągnąć porozumienia.

Stevenson wróci na ring prawdopodobnie 4 czerwca. Oprócz Fonfary pod uwagę są jeszcze brani dwaj potencjalni rywale - Edwin Rodriguez (28-1, 19 KO) oraz Eleider Alvarez (19-0, 10 KO).

- Nie wiemy, czy Rodriguez będzie dostępny. Miał walczyć 12 marca, ale ten występ zostanie odwołany albo przełożony. Jeżeli chodzi o Fonfarę, jego ludzie domagają się dużej sumy za walkę z Adonisem. Wszystko zależy od naszych zasobów finansowych. Jeżeli z Fonfarą i Rodriguezem się nie uda, Alvarez będzie skłonny skorzystać z okazji - stwierdził Michel.

"Polski Książę" boksował z "Supermanem" w listopadzie 2014 roku. W dziewiątej rundzie miał mistrza na deskach, ale po dwunastu przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Od tego czasu obaj pięściarze odnieśli po trzy zwycięstwa.