Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-10

 

KIRKLAND DLA COTTO?

Wygląda na to, że Miguel Cotto (40-5, 33 KO) powróci do gry 18 czerwca w dobrze nam znanej hali Barclays Center na Brooklynie, gdzie zmierzy się prawdopodobnie z Jamesem Kirklandem (32-2, 28 KO). Wkrótce strony usiądą do rozmów.

POWIETKIN-WILDER NA JEDNEJ GALI Z LEBIEDIEW-RAMIREZ

Wiemy coraz więcej o walce Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC. Andriej Riabiński, promotor tego pierwszego, poinformował właśnie, że ten pojedynek odbędzie się na tej samej gali, podczas której dojdzie do unifikacji w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Denisem Lebiediewem (28-2, 21 KO) a Victorem Ramirezem (22-2-1, 17 KO).

FOTORELACJA: II MTB 'ZŁOTA KORONA'

W miniony weekend, odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju o Złotą Koronę Wałcza. Prezentujemy wyniki i obszerną fotorelację, aby choć w minimalnym stopniu poczuć poczuć emocje pojedynków młodych zawodników walczących w małej sali w Chwiramie.


STEVE CUNNINGHAM: JA ROBIĘ SWOJE

- Głowacki to dobry zawodnik z solidnymi podstawami wyniesionymi z boksu olimpijskiego. Nie ma mowy, bym w jakikolwiek sposób go lekceważył - zapewnia Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO), który 16 kwietnia na ringu w Barclays Center na Brooklynie zaatakuje Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata kategorii cruiser według federacji WBO.


REKOWSKI O WALCE Z WAWRZYKIEM: STAWIAM NA SZYBKOŚĆ

- Mam już za sobą dwa z zaplanowanych trzech sparingów w Łomnicy z Tomkiem w ramach moich przygotowań do walki z Andrzejem. Jutro ostatnia sesja i wracamy do domu, a od poniedziałku szykuje się kolejna dawka ciężkiej pracy, tym razem już w moim rodzinnym Gdańsku - mówi Marcin Rekowski (17-2, 14 KO), który 2 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Andrzejem Wawrzykiem (31-1, 17 KO). Zestawienie dwóch polskich "ciężkich" będzie jedną z głównych atrakcji krakowskiej imprezy.CUNNINGHAM: GŁOWACKI WYCHOWYWAŁ SIĘ NA MOICH WALKACH

- Byłem dwukrotnie mistrzem świata i dwukrotnie zdobywałem tytuł za granicą. Kolesie tacy jak Głowacki wychowywali się na moich walkach - mówił butnie Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO) na wczorajszej konferencji prasowej, promującej zaplanowaną na 16 kwietnia jego walkę z Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO). Dla Polaka będzie to pierwsza obrona tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.