CO ROBI ALI? OGLĄDA SWOJE WALKI NA YOUTUBE

Redakcja, Daily Mirror

2016-03-09

Muhammad Ali wciąż potrafi spędzać wiele godzin na oglądaniu własnych walk i wywiadów sprzed lat, wyjawiła małżonka "Największego".

- To, co uwielbia najbardziej, to oglądanie siebie na YouTube. To wywołuje intensywne uczucia. Zachowuje się tak, jakby nigdy wcześniej tego nie widział - stwierdziła Lonnie Ali.

Oprócz legendarnych pojedynków 74-letni Amerykanin lubi też przypominać sobie wywiady, które przeprowadzał z nim słynny dziennikarz Michael Parkinson. Brytyjski żurnalista wspomina Alego jako najbardziej niezwykłego człowieka, jakiego spotkał w swoim życiu. W jednym z wywiadów były mistrz wagi ciężkiej oznajmił: - Nie jestem tylko bokserem, mogę rozmawiać przez cały tydzień na milion tematów, nie masz dostatecznej mądrości, masz zbyt wąski umysł, aby atakować mnie za cokolwiek, co reprezentuję. Ty i ten twój malutki program telewizyjny jesteście niczym dla Muhammada Alego.

Ze względu na chorobę Parkinsona dzisiaj Ali nie zabiera już publicznie głosu. Jego małżonka podkreśla, że świat na tym traci - Chciałabym, żeby jego głos był silniejszy. Ludzie go potrzebują, islam go potrzebuje. Młodzi ludzie, wszyscy ci dżihadyści są na bardzo złej drodze - powiedziała.