43. CHEMISTRY CUP W HALLE: POLACY POZNALI RYWALI

Redakcja, Informacja własna

2016-03-09

Siedmiu polskich pięściarzy, którzy zostali zgłoszeni do 43. edycji turnieju Chemistry Cup w Halle, poznało właśnie swoje losowanie oraz rywali.

Maciej Jóźwik (52 kg) w pierwszej walce spotka się z reprezentantem gospodarzy, Ronnym Beblikiem. Ewentualna wygrana zapewni mu miejsce w półfinale i oczywiście podium.

Adrian Kowal (56 kg) w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej, będącej ćwierćfinałem, czekać będzie na niego Tsendbaatar Eedenebat z Mongolii.

Wolny los ma również Dawid Michelus (60 kg), który w starciu o strefę medalową zmierzy się ze zwycięzcą walki Niemca (Robert Harutyunyan) z Rosjanienm (Gabil Mamedow).

Damian Kiwior (69 kg) w 1/8 finału skrzyżuje rękawice z Chinczykiem Wie Liu. Jeśli zwycięży, będzie rywalizować dalej z Rosjaninem bądź Duńczykiem.

Szymonowi Hamerskiemu (75 kg) do strefy medalowej brakuje tylko wygranej nad Niemcem Xhekiem Paskalim.

Mateusz Tryc (81 kg) opuści serię 1/8 finału i w ćwierćfinale spotka się z Czechem Martinem Podluckym.

Podobnie będzie w przypadku Igora Jakubowskiego (-91 kg). Wicemistrz Europy wagi ciężkiej wróci do poważnego boksu konfrontacją z Holendrem Royem Korvingem.

Nie mamy swojego przedstawiciela w najcięższej kategorii, ale ciekawie będzie również w tym limicie. Doskonały Filip Hrgović powinien spotkać się w finale z Erikiem Pfeiferem, choć temu drugiemu szyki może popsuć Andriej Afonin, należący do czołówki w Rosji.