43. CHEMISTRY CUP W HALLE: POLACY POZNALI RYWALI

Siedmiu polskich pięściarzy, którzy zostali zgłoszeni do 43. edycji turnieju Chemistry Cup w Halle, poznało właśnie swoje losowanie oraz rywali.

Maciej Jóźwik (52 kg) w pierwszej walce spotka się z reprezentantem gospodarzy, Ronnym Beblikiem. Ewentualna wygrana zapewni mu miejsce w półfinale i oczywiście podium.

Adrian Kowal (56 kg) w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej, będącej ćwierćfinałem, czekać będzie na niego Tsendbaatar Eedenebat z Mongolii.

Wolny los ma również Dawid Michelus (60 kg), który w starciu o strefę medalową zmierzy się ze zwycięzcą walki Niemca (Robert Harutyunyan) z Rosjanienm (Gabil Mamedow).

Damian Kiwior (69 kg) w 1/8 finału skrzyżuje rękawice z Chinczykiem Wie Liu. Jeśli zwycięży, będzie rywalizować dalej z Rosjaninem bądź Duńczykiem.

Szymonowi Hamerskiemu (75 kg) do strefy medalowej brakuje tylko wygranej nad Niemcem Xhekiem Paskalim.

Mateusz Tryc (81 kg) opuści serię 1/8 finału i w ćwierćfinale spotka się z Czechem Martinem Podluckym.

Podobnie będzie w przypadku Igora Jakubowskiego (-91 kg). Wicemistrz Europy wagi ciężkiej wróci do poważnego boksu konfrontacją z Holendrem Royem Korvingem.

Nie mamy swojego przedstawiciela w najcięższej kategorii, ale ciekawie będzie również w tym limicie. Doskonały Filip Hrgović powinien spotkać się w finale z Erikiem Pfeiferem, choć temu drugiemu szyki może popsuć Andriej Afonin, należący do czołówki w Rosji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: adambw
Data: 09-03-2016 17:46:58 
Paskali widzialem w walce ze Szwedowiczem,oczywiscie wygrana walka ,bardzo dobrze wyszkolony zawodnik technicznie .....mysle ze Szymon bedzie mial ciezka przeprawe...
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-03-2016 20:05:10 
Cały czas powtarzam, choć to moja subiektywna ocena. Nawet porażki na takich turniejach wyjdą chłopakom na dobre. Pod warunkiem oczywiście, że mają jaja i serducho do tego sportu. W Polsce jest za mała konkurencja, a w niektórych kategoriach nie ma jej praktycznie w ogóle. Szymon ma potencjał i niech po prostu da z siebie wszystko. A potem wyciągnie wnioski.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.