WSB: CZTERECH POLAKÓW ZABOKSUJE W MOSKWIE

Dawid Jagodziński (-49kg), Riccardo D'Andrea (-56kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Tomasz Jabłoński (-75kg) i Michał Olaś (-91kg) powalczą na ringu w Moskwie w przedostatnim spotkaniu ligi World Series of Boxing.

Mecz z ekipą Russian Boxing Team odbędzie się 12 marca.

- To spotkanie bardzo ważne dla całej naszej drużyny, która jeszcze nie odniosła zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach, dla poszczególnych polskich zawodników, którzy wkrótce będą walczyć w kwalifikacjach olimpijskich, lub jak w przypadku Tomka Jabłońskiego już skoncentrują się na przygotowaniach do Igrzysk w Rio de Janeiro - powiedzieli menedżerowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Na udanym występie w Moskwie bardzo zależy też Włochowi D'Andrei, dla którego będzie to dopiero drugi występ w Rafako Hussars Poland. W styczniowym debiucie przegrał przez nokaut z Jose Diazem z Caciques Venezuela.

- Marzeniem jest powtórka z pierwszego w historii naszego meczu na ringach WSB. Miało to miejsce w listopadzie 2012 roku w Gdańsku, gdzie pokonaliśmy Rosjan 3:2. Jeden z punktów zdobył wtedy Jabłoński, zawodnik o najdłuższym stażu i kapitan zespołu. Wiemy również jak ciężkim rywalem są Rosjanie i jak trudno wygrywać w ich halach - dodali szefowie Husarii. Tomasz przed własną trójmiejską publicznością wygrał wtedy jednogłośnie na punkty z Aleksandrem Iwanowem.

W trzech kolejnych spotkaniach lepsi byli Rosjanie, a najbardziej wyrównany był mecz z 2014 roku, w którym Husaria przegrała 2:3. Zwycięstwa odnieśli wtedy Dawid Michelus i Ukrainiec Siergiej Werwejko.

W tym sezonie Husarii pozostanie jeszcze mecz 1 kwietnia w Dębicy z Argentina Condors, zaś Rosjanie w dniach 1-2 kwietnia organizują dwa spotkania - dzień po dniu spotkają się w różnych wagach z Wenezuelczykami i Argentyńczykami. Z pewnością to oszczędność jeśli chodzi o organizację meczów, może być jednak trudniej o komplety kibiców na trybunach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.