Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-26

 


WAŻENIE: SIWY vs FILIPIENKO

Nie w Australii, a ostatecznie w Radomiu wystąpi Marcin Siwy (13-0, 6 KO) w czternastym pojedynku. Jego rywalem będzie Igor Filipienko (5-24-2, 1 KO). Dużo wyższy jest Ukrainiec, za to Polak wniósł na wagę więcej kilogramów - zobaczcie zresztą sami.

BOB ARUM CHCE DLA MARQUEZA NIE COTTO, A CRAWFORDA

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o możliwym jesiennym spotkaniu wracającego do boksu Juana Manuela Marqueza (56-7-1, 40 KO) z Miguelem Cotto. Teraz jednak sławny promotor Bob Arum stwierdził, że wolałby zobaczyć legendarnego Meksykanina w starciu z Terence'em Crawfordem (27-0, 19 KO), o ile ten oczywiście pokona w niedzielę nad ranem Henry'ego Lundy'ego.
ZMOTYWOWANY PRETENDENT, MISTRZ PEWNY SWYCH UMIEJĘTNOŚCI

W niedzielę nad ranem Terence Crawford (27-0, 19 KO) przystąpi do drugiej obrony tytułu mistrza świata kategorii junior półśredniej federacji WBO, mierząc się z Henrym Lundym (26-5-1, 13 KO). Obaj spotkali się wczoraj wieczorem na ostatniej konferencji prasowej promującej ich konfrontację. I jak zawsze w takich przypadkach, obaj wydawali się pewni swojej wygranej.WAŻENIE: RUNOWSKI vs SIKORSKI

Mariusz Runowski (2-0, 2 KO) dopiero zaczyna na poważnie swoją karierę bokserską, ale fizycznie jest już gotowy na największe wyzwania. Póki co spotka się jutro z twardym Grzegorzem Sikorskim (2-9), którego pokonać przed czasem nie jest łatwo. Zobaczcie jak obaj prezentowali się podczas ceremonii ważenia.
WAŻENIE: SIDORENKO vs GENTILI

W zeszłym roku agresywna Monica Gentili (4-4, 1 KO) sprawiła Ewie Brodnickiej sporo problemów. Jutro w Radomiu jej rywalką będzie inna zawodniczka Mariusza Grabowskiego, Aleksandra "Sasza" Sidorenko (2-0). Zobaczcie obie panie na wadze.WAŻENIE: BALSKI vs CIESŁOWSKI

Czy Adam Balski (3-0, 3 KO) rzeczywiście stanie się nową gwiazdą polskiej kategorii junior ciężkiej, tak jak rokują niektórzy? Żeby to stwierdzić, będziemy potrzebować więcej czasu, póki co jutro wieczorem spotka się z Erykiem Ciesłowskim (2-1). Zobaczcie jak zawodnicy prezentowali się dziś podczas ceremonii ważenia.


ANDRZEJ FONFARA O STEVENSONIE: DOPADNĘ GO!

- Nawet przy okazji boksowania z Doudou Ngumbu, Julio Cesarem Chaveza Jr i Nathanem Cleverlym miałem z tyłu głowy nazwisko Stevensona. Wiedziałem, że muszę sobie zasłużyć na rewanż i sądzę, że zrobiłem to trzema wygranymi i teraz pewnie się dogadamy. Ostatnio oglądałem naszą pierwszą walkę kilka razy i myślę, że jestem lepszym zawodnikiem. Dopadnę go - zapowiada Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO), który już tego lata ma stanąć do rewanżowej walki z mistrzem świata WBC wagi półciężkiej, Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO).
WAŻENIE: RZADKOSZ vs GROMADZKI

Mateusz Rzadkosz (2-0) i Tomasz Gromadzki (1-0, 1 KO) mają bilans remisowy bezpośrednich spotkań w boksie olimpijskim, a jutro rozstrzygną sprawy już jako zawodowcy. Gromadzki wykręcił bez problemu umowny limit, ale Rzadkosz musiał zbijać 0,6 kg. Udało się mu i jutro zobaczymy ciekawe sześć rund.


TOMASZ ADAMEK: KONIA NIE DA SIĘ ZAJECHAĆ

- Jestem w dużo lepszej dyspozycji niż w momencie, gdy przygotowywałem się do walki z Saletą. Badania pokazują, że powinienem mieć dziesięć lat mniej - mówi Tomasz Adamek (50-4, 30 KO), który 2 kwietnia w głównym punkcie gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Ericem Moliną (24-3, 18 KO).CRAWFORD I LUNDY W LIMICIE

Zarówno broniący pasa WBO Terence Crawford (27-0, 19 KO), jak i pretendujący do niego Henry Lundy (26-5-1, 13 KO) uzyskali wymagany limit kategorii junior półśredniej, który wynosi 140 funtów, czyli dokładnie 63,5 kg.


WAŻENIE: JACKIEWICZ vs KOSTOW

Za nami ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą w Radomiu. Główną atrakcją tego wieczoru będzie starcie Rafała Jackiewicza (47-14-2, 22 KO) ze Stilianem Kostowem (20-4, 16 KO). Podczas ceremonii ważenia Polak zanotował 71,3 kg, zaś jego rywal 70,2 kg. Zobaczcie jak obaj prezentowali się dzisiaj.


LIGA WSB: ZESPÓŁ Z WENEZUELI ZASKOCZYŁ SKŁADEM

Mistrz Unii Europejskiej z 2009 roku i Mistrz Europy z 2010 Węgier Balazs Bacskai (-69kg) zadebiutuje w zespole Caciques Venezuela. Wystąpi w spotkaniu ligi WSB z Rafako Hussars Poland w Caracas. Jego rywalem będzie jeden z liderów Husarii Irlandczyk Steven Donnelly. Transmisja w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport Extra.