POWIETKIN-WILDER: PRZETARG DLA ROSJAN - PONAD 7 MILIONÓW

Jake Donovan, Boxingscene

2016-02-26

Zgodnie z przypuszczeniami grupa World of Boxing kierowana przez Andrieja Riabińskiego wygrała przetarg na organizację pojedynku Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej.

Rosjanie zaproponowali w kopercie kwotę 7,15 miliona dolarów. To było ponad dwa miliony więcej niż zaproponowali Amerykanie. Przedstawiciele Lou DiBelli oferowali 5,1 miliona.

"Grupa WoB wygrała przetarg i ma teraz piętnaście dni by przedstawić kontrakt z datą oraz lokalizacją pojedynku" - napisał w specjalnym oświadczeniu Mauricio Sulaiman, prezydent organizacji WBC.

PROMOTOR POWIETKINA: WILDER PRAWDOPODOBNIE POD KONIEC MAJA >>>

Jeszcze kilka godzin przed przetargiem władze WBC przedstawiły nową formułę dzielenia pieniędzy z przetargu. Od teraz 10% sumy idzie w zachowek i dostaje ją zwycięzca walki. Pozostałem 90% sumy z przetargu jest dzielone między zawodników w stosunku 70/30 na korzyść mistrza, w tym wypadku Wildera.

TRENER WILDERA: DEONTAY NIE MA PROBLEMU Z WYLOTEM DO ROSJI >>>

Dla "Brązowego Bombardiera" będzie to czwarta obrona tytułu mistrza świata wywalczonego trzynaście miesięcy temu. W poprzedniej - w połowie stycznia, znokautował w dziewiątej rundzie naszego Artura Szpilkę.