LATEM PREMIERA FILMU O DURANIE. DE NIRO W JEDNEJ Z GŁÓWNYCH RÓL

Redakcja, boxingscene.com

2016-02-24

Znamy już datę premiery kolejnego głośnego filmu traktującego o boksie. Opowiadający historię słynnego Roberto Durana obraz "Hands of Stone" wejdzie do amerykańskich kin 26 sierpnia.

W filmie Jonathana Jakubowicza w rolę Durana wcielił się Edgar Ramirez, 38-letni wenezuelski aktor, znany m.in. z "Zero Dark Thirty" i "Ultimatum Bourne'a". U jego boku gra Roberto Duran, któremu przypadła rola Raya Arcela, legendarnego trenera, wychowawcę osiemnastu mistrzów świata. 

Dla De Niro nie jest to pierwsza przygoda z boksem na dużym ekranie. W słynnym filmie "Wściekły byk" z 1980 roku 72-letni dzisiaj aktor zagrał nieustępliwego czempiona wagi średniej Jake LaMottę, za co nagrodzono go drugim w karierze Oscarem.

Oprócz Ramireza i De Niro w filmie występują m.in. Ellen Barkin, John Turturro, Ana de Armas oraz popularny wokalista Usher, który zagrał Raya Leonarda.

Wywodzący się z panamskich slumsów Duran zdobywał mistrzostwo świata w wagach lekkiej, półśredniej, junior średniej oraz średniej. Z bilansem 103 zwycięstw, w tym 70 przed czasem, oraz 16 porażek jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii boksu.