Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-22

 


KOWALIOW: CHCĘ BYĆ PIERWSZYM, KTÓRY ZNOKAUTUJE FONFARĘ

W 2008 roku Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO), jeszcze jako zawodnik wagi średniej, przegrał przed czasem z Derrickiem Findleyem. Wtedy walkę zatrzymał sędzia. Teraz osiągnięcie Amerykanina chce przebić potrójny mistrz kategorii półciężkiej Siergiej Kowaliow (29-0-1, 26 KO), który zapowiedział, że jako pierwszy zawodnik czysto znokautuje "Polskiego Księcia".


WYNIKI Z WEEKENDU

Nas w ten weekend najbardziej interesowała gala w Legionowie, teraz jednak kilka słów o trochę mniej ważnych walkach, lecz również wartych odnotowania. Zacznijmy od Polaków za granicą.


ZIMNOCH CZUJE SIĘ POKRZYWDZONY PO PORAŻCE Z MOLLO

"Przepraszam kibiców za to, Że ich zawiodłem, bo wielu we mnie wierzyło. Jednak chciałbym, aby ludzie przyjrzeli się uważniej do jednego momentu tej walki, który był tu najważniejszy i który doprowadził do tego, jak to się skończyło." - pisze na jednym z portali społecznościowych Krzysztof Zimnoch (18-1-1, 12 KO), tłumacząc się z niespodziewanej porażki w dwie minuty z Mike'em Mollo (21-5-1, 13 KO).


USTAWIA SIĘ KOLEJKA DO SZUMENOWA

Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) zmierzy się 4 marca w Sosnowcu z Walerym Brudowem (42-7, 28 KO). Po planowanym zwycięstwie ma zaatakować Beibuta Szumenowa (16-2, 10 KO) i należący do niego pas WBA kategorii cruiser w wersji tymczasowej, tylko że do Kazacha ustawia się dłuższa kolejka. Chęć spotkania z Szumenowem wyraził między innymi Junior Anthony Wright (15-1-1, 12 KO).


JOSHUA-MARTIN: ANGLICY SPORO ZAPŁACILI

- Pierwsza obrona pasa w Anglii z mistrzem olimpijskim nie jest przypadkowa. Chcę by ludzie mówili o mnie "Ten facet ma jaja". Nigdy nie unikałem wyzwań i ryzyka - mówi Charles Martin (23-0-1, 21 KO), mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, który 9 kwietnia w Londynie spotka się z budzącym postrach wśród rywali Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO).PUNKTACJA PO INAUGURACYJNYM GRAND PRIX MAŁOPOLSKI

Ringowy kurz w Czchowie opadł i możemy zaprezentować kompletną punktację po pierwszym Międzynarodowym Grand Prix Małopolski. Prezentujemy wyniki wraz z klasyfikacją drużynową. Najlepszym, spośród blisko setki zgłoszonych, okazał się zawodnik w kategorii senior Jarosław Iwanow (Wisła Kraków). Całość statystyk w rozwinięciu

ROŚNIE PIĘŚCIARSKA MOC TRÓJMIASTA

Z roku na rok, wzmacnia się pozycja trójmiejskiego boksu w krajowym współzawodnictwie. W marcu, podczas VI Memoriału Zbigniewa Rompy odbędą się Pomorskie Mistrzostwa Juniorów po których czekają na kibiców pojedynki zawodników, połączonych sił, klubów Beniaminka i Bombardiera z reprezentacją Maklemburgii. Zapraszamy.