WSB: HUSARIA Z NADZIEJĄ NA PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

Już we wtorek rano Mateusz Polski (-60kg) i Mateusz Tryc (-81kg) wraz z trenerem Jerzym Baranieckim odlatują na mecz ligi WSB Rafako Hussars Poland z Caciques Venezuela. Czy Husaria będzie faworytem meczu, który odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas?

- Uważam, że w tym mocnym składzie to my będziemy faworytem, mimo że spotkanie rozgrywane jest na wyjeździe - powiedział Tryc, który miał już okazję boksować przeciwko drużynie z Wenezueli.

W kwietniu 2015 roku, na zakończeniu długiej ówczesnej fazy grupowej World Series of Boxing, Husaria przegrała w Szczecinie z Caciques Venezuela 1-4. Mateusz Tryc został pokonany niejednogłośnie na punkty przez Alberta Ramireza. Jedyny punkt dla Rafako Hussars Poland zdobył wówczas Dawid Michelus (-60kg).

- Mam doświadczenie w walkach na kontynencie amerykańskim, zarówno na południu – Argentyny (dwie porażki – w wagach -73kg i -81kg), jak i w części północnej – Meksyk i Stany Zjednoczone, dlatego nie mam obaw o proces aklimatyzacji - mówi bokser z Wyszkowa, który występuje w turniejach w barwach Hetmana Białystok.

Na obozie w Wałczu do spotkania z Wenezuelą przygotowywał się także brązowy medalista zeszłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku Mateusz Polski.

- Jestem po sparingach z Dawidem Michelusem i Damianem Kiwiorem, a ze zdrowiem wszystko jak najlepiej. Dla mnie wyjazd do Ameryki Południowej jest nowością, wcześniej tam nie rywalizowałem. Jestem ciekawy jak mój organizm zareaguje na zmianę strefy czasowej. Ciężko trenowałem do walki, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy to my jesteśmy faworytem, czy jednak gospodarze - mówi pięściarz klubu Róża Karlino.

Oprócz Polaków, w Caracas w drużynie Rafako Hussars Poland wystąpią Irlandczyk Steven Donnelly (-69kg) oraz Niemcy Hamza Touba (-52kg) i wicemistrz Europy Florian Schultz (+91kg).

W pierwszym tegorocznym meczu w kategoriach wagowych -52kg, -60kg, -69kg, -81kg, +91kg zespół Caciques Venezuela przegrał na wyjeździe z Argentina Condors 2-3. Punkty zdobyli Luis Cabrera (-60kg) i Albert Ramirez (-81kg), zaś niespodziewanej porażki remis:2 doznał brązowy medalista MŚ 2013 i olimpijczyk z Londynu Gabriel Maestre (-69kg). W składzie byli też dotychczas boksujący w najniższej wadze Yoel Finol (rok temu pokonał Dawida Jagodzińskiego) i Edgar Munoz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jablo
Data: 23-02-2016 08:44:40 
Nie znam naszych przeciwników, ktoś się trochę orientuje jak się przedstawiają nasze szanse?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.