Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-21

 
MASTERNAK O GMITRUKU: ZROBIŁEM RACHUNEK SUMIENIA

Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) po czterech i pół roku znów zaboksuje w Polsce 2 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie, gdzie spotka się z Ericem Fieldsem (24-3, 16 KO). Przy tej okazji powraca również do współpracy z Andrzejem Gmitrukiem, który doprowadził go do tytułu mistrza Europy wagi junior ciężkiej. W międzyczasie pracował pod okiem Zygmunta Gosiewskiego we Wrocławiu, ale już jutro jedzie do Warszawy i tam będzie kontynuował swoje przygotowania. I właśnie o najbliższym rywalu oraz nowym/starym szkoleniowcu w narożniku porozmawialiśmy z "Masterem" wczoraj. Zapraszamy.


CZUDINOW POGODZONY, STURM ODEJDZIE W CHWALE?

Felix Sturm (40-5-3, 18 KO) zapisał się na stałe w historii niemieckiego boksu. Pokonując wczoraj wieczorem w rewanżu Fiodora Czudinowa (14-1, 10 KO) po czterech tytułach mistrza świata wagi średniej dorzucił teraz piąty - tym razem już w super średniej. Na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że w takim wypadku rozważa odejście z boksu w glorii chwały.


SZPILKA OSTRZEGA ADAMKA: NIE LEKCEWAŻ MOLINY

Eksperci w roli faworyta stawiają raczej Tomasza Adamka (50-4, 30 KO), ale nikt nie ma wątpliwości, że Erica Molinę (24-3, 18 KO) nie należy lekceważyć. Starcie "Górala" z niedawnym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej będzie głównym wydarzeniem gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie.
WILDER-POWIETKIN: ROSJANIE WIERZĄ, ŻE WYGRAJĄ PRZETARG

Już wczoraj informowaliśmy Was, że prawdopodobnie przetarg wyłoni organizatora walki Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). Rosjanin jest obowiązkowym pretendentem dla Amerykanina, który od trzynastu miesiący zasiada na tronie federacji WBC wagi ciężkiej. Rosyjska strona wierzy, że przebije ofertę Amerykanów.GRABOWSKI DLA BOKSER.ORG: ZAPROPONOWAŁEM MOLLO WALKĘ Z WACHEM

Szef grupy Tymex Boxing Promotions Mariusz Grabowski zadeklarował chęć zorganizowania pojedynku pomiędzy Mariuszem Wachem (31-2, 17 KO) a wczorajszym zwycięzcą z Legionowa Mike'em Mollo (21-5-1, 13 KO). Pojedynek miałby się odbyć 14 maja podczas gali w Kędzierzynie Koźlu. - Jeśli Mollo chciał boksować ze Szpilką, ja mu proponuję starcie z Wachem - powiedział redakcji Bokser.org Grabowski. I dodaje, że nie tylko Wach wchodzi w grę...


MOLLO: WACH? ROZMAWIAJCIE Z SAMEM COLONNĄ

Informowaliśmy Was już dzisiaj, że największy wygrany wczorajszego wieczoru w Legionowie Mike Mollo (21-5-1, 13 KO) przymierzany jest do walki z Mariuszem Wachem (31-2, 17 KO) 14 maja podczas gali w Kędzierzynie Koźlu. Organizator imprezy Mariusz Grabowski napisał do "Bezlitosnego" po jego zwycięstwie z propozycją występu po raz drugi w Polsce. Redakcja Bokser.org zapytała Amerykanina, czy jest chętny na taki pojedynek z "Wikingiem".


PROMOTOR I TRENER ZIMNOCHA - CHCEMY REWANŻU

- Wilder mnie znokautował, Mollo nie, ale Wilder złapał mnie czysto na kontrę. Gdybym jednak miał powiedzieć, kto bije mocniej, to ciosy Mollo robiły na mnie zdecydowanie większe wrażenia - mówił na kilkanaście minut przed walką Mike'a Mollo (21-5-1, 13 KO) z Krzysztofem Zimnochem (18-0-1, 12 KO) nie kryjący swojej niechęci do rodaka Artur Szpilka (20-2, 15 KO). Wszystko niestety potwierdziło się już między linami.